JEDAN POGREŠAN POTEZ MOŽE SKUPO DA VAS KOŠTA! Većina internet korisnika pravi ISTU grešku, zbog OVOGA nalog može biti hakovan!
Pristupnim ključevima koji koriste otiske prstiju, skeniranje lica, pin kodove i druge metode za otključavanje uređaja i naloga često nedostaje podrška mnogih aplikacija.
Prema izveštaju kompanije Dashlane, koja stoji iza istoimenog popularnog menadžera lozinki, primetan je pozitivan trend kada je reč o bezbednosti lozinki, ali još uvek ima prostora za poboljšanje.
Globalno, 44 odsto lozinki se koristi na više naloga, što dovodi tone osetljivih podataka u opasnost.
- Bez obzira na to da li su korisničke lozinke jake ili ne, ponovo korišćena lozinka može imati domino efekat: ako je jedan nalog kompromitovan, svi bi mogli pasti, posebno bez MFA - rekli su iz Dashlane.
Jake lozinke u kombinaciji sa MFA su dobar izbor, ali Dashlane smatra da je budućnost u pristupnim ključevima koji se smatraju "bezbednom zamenom za lozinke koja je laka za korišćenje i otporna na ''fišing".
Ipak, pristupni ključevi neće još neko vreme u potpunosti zameniti lozinke.
Pristupnim ključevima koji koriste otiske prstiju, skeniranje lica, pin kodove i druge metode za otključavanje uređaja i naloga često nedostaje podrška mnogih aplikacija, posebno starih aplikacija, baza podataka, protokola i resursa, prenosi Informacija.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO
Komentari (0)