GLUMCI SA SUZAMA U OČIMA NAPUSTILI PREDSTAVU! Premijera u BDP izazvala BURNE REAKCIJE!
Komad "Gidionov čvor" večeras će biti izveden u repriznom terminu na sceni Beogradskog dramskog pozorišta.
Na sceni Beogradskog dramskog pozorišta sinoć je premijerno izveden komad "Gidionov čvor", kojim je ovaj teatar obeležio svoj 77. rođendan. Predstavu je režirala Jana Maričić, a igraju Mirjana Karanović i Jana Milosavljević.
Kako je ranije najavio upravnik ovog pozorišta Jug Radivojević, reč je o komadu posvećenom nastradaloj deci u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i čuvaru Draganu Vlahoviću. Zato emocija nije manjkalo, pa su mnogi suznih očiju dočekali kraj predstave. Ipak, bilo je i onih koji nisu mogli da izdrže do kraja, te su vidno potreseni izašli iz sale i pre nego što se spustila zavesa.
Predstavu je iz prvog reda pratila glumica Milena Vasić, koja je sve vreme brisala suze s lica, a svoje utiske o predstavi glumica Hristina Popović podelila je i na društvenim mrežama:
- "Gidionov čvor" je još jedna u nizu fantastičnih predstava naše rediteljke Jane Maričić - napisala je Popovićeva, dok je Ivan Zablačanski koleginicama Mirjani Karanović i Jani Milosavljević uputio čestitke.
Pogledajte kako su glumci reagovali na predstavu:
Potresen viđenim scenama iz jedne američke škole, kraj nije dočekao Ljubomir Bulajić, a premijerno izvođenje nije propustila ni legendarna glumica Renata Ulmanski (94), kao ni reditelj Slobodan Skerlić. Podršku glumicama pružili Vanja Nenadi, Stefan Radonjić i drugi.
Predstava će i večeras biti izvedena na sceni BDP u repriznom terminu.
Reč je o duodrami američke spisateljice Džone Adams koja otvara važna pitanja školstva i cenzure u školama. Majka i nastavnica susreću se u učionici, na ranije dogovorenom informativnom sastanku, tri dana nakon jednog tragičnog događaja. U nadmetanju dve snažne ženske figure, one prebacuju odgovornost jedna na drugu, otvarajući paralelno i pitanje univerzalnosti bola i probleme odrastanja mladih danas. Ovaj dramski tekst, posredno kroz intenzivan dijalog, provlači i priču o životu dece u savremenim okolnostima, o uticaju roditelja, škole, društvenih mreža i interneta, o vršnjačkom nasilju, o krivici, bolu, o dečijoj kreativnosti i cenzuri političke korektnosti, o usamljenosti dece koja odrastaju prepuštena sama sebi.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)