Sautempton pobedom prekinuo Arsenalov niz

16.12.2018

15:36

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Arsenal u 17. kolu Premijer lige sa 3:2 na domaćem terenu.

FK Sautempton i FK Arsenal

Sautempton je napravio veliko iznenađenje i pobedio po prvi put sa novim menadžerom Ralfom Hazenhitlom, ujedno ostvarivši i prvi trijumf na domaćem terenu ove sezone.

Sautempton je ujedno i pobedio prvi put posle prvog septembra ove godine, kada su u ligi slavili protiv Kristal Palasa.

"Tobdžije" su posrnule prvi put posle čak 22 utakmice bez poraza u svim takmičenjima.

Prvi gol na utakmici postigao je Deni Ings u 20. minutu, ali je izjednačenje gostima doneo Henrih Mhitarijan u 28. minutu utakmice.

Ipak, Ings je nastavio svoju golgetersku seriju i ponovo bio precizan u 44. minutu, samo da bi se tim Unaja Emerija ponovo vratio novim pogotkom Mhitarijana.

Arsenal je napadao i imao inicijativu tokom ostatka meča, ali je katastrofalnu grešku Granita Džake, kojeg je preletela lopta, Mesuta Ezila, koji ju je izgubio, te na kraju i Bernta Lena, koji je užasno procenio let lopte, iskoristio Čarli Ostin u 85. minutu i doneo pobedu Sautemptonu.

Pobedu je ostvarila i ekipa Čelsija, koja je bila uspešna na gostovanju Brajtonu sa 2:1.

Ponovo je briljirao Eden Azar, koji je prvo asistirao Pedru u 17, a zatim i iskoristio pas Vilijana u 33. minutu.

Marč je uspeo da smanji prednost gostiju na 2:1 u 66. minutu, ali Brajton nije imao dovoljno snage da eventualno izvuče bod na ovoj utakmici.