OVO IMA SAMO U HRVATSKOJ: U velikom derbiju navijači PLJUVALI SVOJE IGRAČE!

16.12.2018

17:43

Odigran je i drugi derbi Hrvatske, tzv. Vječni derbi između Dinama i Hajduka, a domaćin sa "Maksimira" je slavio sa 1:0.

Navijači Hajduka

Pogodak Poljaka Damjana Kadžiora u 49. minutu posle slobodnog udarca sa 30-ak metara bio je dovoljan za trijumf Dinama.

Hajduk ni u jednom momentu, do poslednjih 15-ak minuta gotovo da nije ni pokušavao da zapreti, a Dinamo je sjajno taktički zatvorio meč i lagano zadržao prednost.

Posle ovog trijumfa, Zagrepčani su se opet osamostalili na prvom mestu 1. HNL sa 45 bodova, čak 11 više od drugoplasiranog Osijeka i 12 više od Rijeke, koja ima meč manje.

Hajduk je na katastrofalnom šestom mestu i teško da će uopšte moći da se izbori za četvrto, koje može da vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Loši rezultati su naljutili navijače Hajduka, pa su umesto protivnika, prozivali svoje igrače.

Popularna Torcida je svojim fudbalerima vikala: "Manekeni, manekeni".