Bornmut katapultirao Čelsi: Liverpul poklanja šansu Sitiju

30.01.2019

21:59

Bornmut je šokirao Čelsi u 24. kolu Premijer lige, na svom terenu savladao je "plavce" sa 4:0

RepublikaFoto: insagram.com/officialafcb
Ilustracija: Foto

Čelsiju je ovo drugi poraz u nizu, pošto je u minulom kolu poražen od Arsenala (2:0), dok je Bornmut posle četiri meča vezao dve pobede.  Nastavljena je seča favorita u ovom kolu, pošto su u utorak kiksnuli Siti i Junajted.

Posle prvih 45 minuta utakmice nije bilo golova mada se Kovačić i Aspilikueta imala dobre prilike, Hrvat je pogodio prečku. Već na startu drugog dela utakmice domaćin je poveo. U 47. minutu King je poslao loptu pod prečku, dok je prednost duplirao u 63. minutu Bruks.

Već deseatk minuta kasnije "plavci" su opet kapitulirali. King je drugim pogotkom na utakmici overio pobedu - 3:0. Ali, nije tu bio kraj goleadi.

Bornmut je u petom minutu nadoknade dotukao goste, postigao i četvrti gol. Čarli Denijels, koji je ušao samo tri minuta ranije, povisio je na ogromnih 4:0 i stavio tačku na meč.