Kakva dominacija šampiona Nemačke: Bajern ponizio Majnc!

17.03.2019

20:13

Fudbaleri Bajerna su na "Alijanc areni" pregazili ekipu Majnca sa 6:0 u susretu 26. kola Bundeslige i tako se vratili na čelo tabele.

Trener Bajerna

Šampion Nemačke uspeo da zahvaljujući boljoj gol razlici potisne na drugo mesto Borusiju iz Dortmunda, koja je u subotu pobedila kao gost Hertu sa 3:2.

Od samog starta bilo je jasno da se igrači Majnca neće dobro provesti. Robert Levandovski je u trećem minutu,  da bi Hames Rodrigez u 33. minutu postigao prvi od svoja tri gola na utakmici.

Već u 39. minutu kada je Kingsli Koman odličnim šutem sa 17 metara u donji levi ugao zatresao mrežu za 3:0.

U nastavku, Hames Rodrigez je u 51. i 55. minutu postigao još dva gola. Prvi put je odlično šutirao sa 18 metara, da bi potom uspeo da prebaci istrčalog golmana gostiju Florijana Milera za 5:0.

Tačku na veliku pobedu stavio je u 70. minutu Alfonso Dejvis. On je bio snalažljiv u gužvi, odlično je reagovao na odbijenu loptu poslavši je u mrežu.