Kvalifikacije: Mađari srušili Hrvate, Izrael izrešetao Austriju!

24.03.2019

19:01

Reprezentacija Hrvatske izgubila je od Mađarske sa 2:1 u 2. kolu kvalifiikacija za EP 2020. godine.

Strelac prvog gola protiv Hrvata... Adam Salai

"Kockasti" su su vodili u Budimpešti, ali je borbeni domaćin zasluženo stigao do preokreta i velike pobede.

Hrvatima je vođstvo doneo Ante Rebić u 13. minutu. Ipak, Mađari preko Salaija do kraja poluvremena stižu do izjednačenja.

Taj gol je probudio domaćina koji je nastavio sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Nagrada je stigla u 76. minutu kada je snalažljivi Patkai savladao Kalinića i postavio konačnih 2:1. Hrvati su napadali do kraja utakmice, ali nisu uspeli da dođu ni do boda.

Posle dva odigrana kola oba tima imaju po tri osvojena boda.

Fudbaleri Izraela upisali su veliki tirjumf na svom terenu. Oni su u pravoj goleadi sa 4:2 posle preokreta savladali Austriju.

Arnautović je doneo gostima prednost na samom startu u osmom minutu. A, onda je na scenu stupio maestralni Eron Zahavi koji postiže het-trik i u potpunosti preokreće rezultat. Munas Dabur je u 65. minutu povisio na ogromnih 4:1, a Austrijanci su do kraja meča drugim golom Arnautovića smanjili prednost.

Izrael sada ima četiri boda, dok Austrija nema nijedan, pa je čeka žestoka borba u narednim mečevima.

Najnezanimljivije bilo je u San Marinu, gde je Škotska slavila sa 2:0.

Strelci su bili Keni Meklin i Džon Rasel. San Marino nema nijedan bod posle dva kola, dok ostrvljani imaju tri.