Turci igrali poker sa Moldavcima

25.03.2019

19:11

Fudbalska reprezentacija Turske ubedljivo je savladala Moldaviju sa 4:0 u 2. kolu kvalifikacija za EP 2020. godine.

Reprezentativci Turske dobro započeli kvalifikacije za EP

Turci su tako došli i do druge pobede, nakon što su na startu takmičenja bili bolji od Albanije u gostima sa 2:0.

Domaća selekcija je lako stigla do tri boda protiv Moldavaca. Turci su dali po dva gola u oba poluvremena.

Moldavci su se držali dobro prvih 20-ak minuta, ali su onda u razmaku od 120 sekundi primili dva pogotka. Prvo je goste u 24. minutu načeo Kaldirim, a onda je u 26. na 2:0 povisio Burak Jilmaz.

U drugom poluvremenu Turci stižu do još ubedljivije pobede.  U 53. minutu penal je šutirao Jilmaz, ali je golman Moldavije sjajno intervenisao. Ipak, odmah posle kornera u istom minutu Tosun postiže gol glavom i povećava prendnost na 3:0. Konačan rezultat postavio je Ajhan u 70. minutu.

Turska je trenutno lider tabele grupe H sa šest bodova, dok je Moldavija zakucana za dno sa 0 osvojenih bodova u dve utakmice.