Sparsi se kockaju sa LŠ: Ake u 91. minutu srušio pocrveneli Totenhem!

04.05.2019

14:11

Fudbaleri Bornmuta pobedili su pred domaćom publikom Totenhem sa 1:0, u 37. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Totenhema u neverici posle novog poraza

Gosti iz Londona utakmicu su završili sa devetoricom fudbalera, pošto su Son i Fojt dobili direktne isključujuće kartone.

Južnokorejac isključen je u 43. minutu, dok je Argentinac "pocrveneo" pet minuta kasnije.

Domaći fudbaleri imali su dva igrača više celo drugo poluvreme, ali sve do 91. minuta nisu uspeli da iskoriste veliku prednost. Bornmut je do pogotka stigao golom Nejtana Akea u nadoknadi vremena.

Frejser je centrirao iz kornera, a Ake se našao na pravom mestu i glavom poslao loptu u mrežu. Totenhem je ovako nastavio sa lošim nizom rezultata i treće mesto im je ozbiljno ugroženo, a možda čak i četvrto.

"Pevci" sada imaju 70 bodova i utakmicu više od Čelsija (68), Arsenala (66) i Mančester junajteda (65).

U poslednjem kolu Premijer lige Totenhem čeka Everton, dok Bornmut gostuje Kristal Palasu.