Lids napravio veliki korak ka finalu!

11.05.2019

18:24

Fudbaleri Lidsa slavili su na gostovanju Derbiju u prvom meču plej ofa u Čempionšipu.

Marselo Bijelsa

Fudbaleri Lidsa slavili su u prvom meču polufinala plej ofa Čempionšipa na gostovanju Derbiju. Pobedu ekipi Marsela Bijelse doneo je Kemar Ruf pogotkom u 55. minutu pred skoro 32.000 gledalaca na Prajd parku.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, a nakon deset minuta igre u nastavku veznjak Lidsa sjajno je iskoristio dodavanje Džeka Harisona i zatresao mrežu domaćina.

Mnogo nervoze u drugom poluvremenu na obe strene rezultovalo je sa sedam žutih kartona, četiri za domaće i tri za goste.

U 79. minutu su domaći trežili penal, ali sudija je ocenio da je start defanzivca Lidsa bio čist i da nema mesta kaznenom udarcu.

Tim Franka Lamparda nije imao nijedan šut u okvir gola u ovom meču.

Revanš je 15. maja, a pobednik će u finalu o plasmanu u Premijer ligu odlučivati sa pobednikom dvomeča između Aston Vile i Vest Bromvič Albiona. Vila je u prvom meču slavila sa 2:1.