Ima nade za Vojvodinu: Omladinci najavili bolje dane - Osvojen "Kup prijateljstva"

09.06.2019

14:07

Omladinci novosadske Vojvodine pobednici su međunarodnog turnira "Kup prijateljstva" na Zlatiboru, pošto su bili bolji od Partizana posle penala 4:2, u regularnom delu meča nije bilo golova.

Ilustracija: Foto

Crno-beli su bili bolji, diktirali tempo, imali incijativu tokom 80 minuta, nidu dozvolili protivniku da pripreti, a nisu uspeli ni da savladaju odličnog golmana Vojvodine Stefana Dražića.

Najbliži golu, omladinci Partizana bili su u 26. minutu kada je Dražić sjajno reagovao posle udarca Vujanovića. Golman Vojvodine je briljirao na golu i u 53. minutu, posle dobrog šuta Đokića sa oko 18 metara od gol.

U penal seriji Novosađani su bili nepogrešivi dok su Cvetojević i Šimun iz Partizana šutirali preko gola. Najbolji strelac turnira je Savo Arambašić iz Partizana, sa tri gola.

Za najboljeg igrača i golmana turnira proglašen je Stefan Dražić iz Vojvodine.