(VIDEO) Partizan se mučio, pa slomio Mladost

09.09.2017

20:59

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Mladosti iz Lučana 3:0 u meču 8. kola Superlige Srbije.

RepublikaFoto: Partizan.rs/Miroslav Todorović
Fudbaleri Partizana pozdravljaju navijače

Golove za Partizan postigli su Nemanja Miletić u 53, Pantić u 62. i Tavamba u 70. minutu.

Partizan se nalazi na trećem mestu na tabeli sa 16 bodova. Crno-beli imaju i meč manje. Mladost je 12 sa osam bodova.

Partizan je dobro počeo utakmicu, a prva prava šansa viđena je za crno-bele tek u 31. minutu. Ožegović se nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju, a šansa je otišla u nepovrat. Partizan je nastavio sa napadima, a Tavamba sa oko dva metra nije uspeo da ugura loptu u mrežu u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Partizan je zaigrao angažovanije u drugom poluvremenu, a Tavamba je u 47. minutu promašio idealnu šansu.

Crno-beli su poveli u 53. minutu. Miletić je posle solo prodora prevario odbranu gostiju, a onda je divnim udarcem prevario golmana gostiju.

Navijači u Humskoj su se ponovo radovali u 62. minutu. Tavamba je centrirao, a Pantić je pogodio za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Tavamba u 70. minutu. Napadač Partizana je iskoristio snalažljivost Marjanovića kome se lopta uz malo sreće odbila do noge i onda posle Marjanovićevog centaršuta prosledio loptu iza leđa Rosića.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako su oba tima imala po nekoliko šansi.

Partizan će 14. septembra gostovati ekipi Jang Bojs u prvom kolu Lige Evropa.

Rezultati mečeva 8. kola Superlige Srbije odigranih u subotu: Bačka - Radnički Niš 1:1, Borac - Zemun 0:0, Javor - Crvena zvezda 0:2, Radnik - Rad 3:1, Spartak - Napredak 2:1.

Tabela: Crvena zvezda 19 bodova, Spartak 17, Partizan 16, Vojvodina 15, Radnički 15, Voždovac 14, Čukarički 13, Napredak 10, Mačva 9, Zemun 9, Radnik 9, Mladost 8, Rad 7, Bačka 5, Javor 4, , Borac 1.