CRVENO-BELA ISTORIJA: Zvezda odolela u Beogradu i po drugi put u nizu otišla u Ligu šampiona!

27.08.2019

18:26 >> 21:04

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona!

Aleksa Vukanović

Srpski prvak je u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za elitno takmičenje odigrao nerešeno, 1:1 protiv švajcarskog Jang Bojsa.

Zvezda je dobila priliku da drugu godinu zaredom igra u Ligi šampiona zbog većeg broja golova u gostima, pošto je u prvom meču u Bernu bilo 2:2.

Jedini pogodak za Crvenu zvezdu postigao je Aleksa Vukanović u 59. minutu i to iz prvog šuta koji je išao u okvir gola protivnika.

Fantastičnu akciju Marka Marina je divno ispratio Milan Rodić, uputio odličan centaršut u peterac, gde se našao krilni napadač Zvezde i uspeo da postigne pogodak.

Nadu gostima da mogu da dođu do preokreta dao je El Fardu Ben, fudbaler Zvezde koji je meč počeo sa klupe, a u 82. minutu je zatresao mrežu svog tima.

U periodu totalne ofanzive švajcarske ekipe veliki broj igrača Zvezde se nalazio u svom kaznenom prostoru, pa je u jednoj od tih situacija posle lošeg šuta Saidija Janka upravo fudbaler domaćeg tima pomogao da se rezultat izjednači.

Ben je tada glavom reagovao i prevario Milana Borjana, koji je u 57. minutu umalo i sam sebe savladao.

Jedan od najboljih igrača Zvezde u ovim kvalifikacijama je pokušao da spreči loptu da ode u korner, ali mu je ona u toj nameri ispala i pala na nogu jednom od igrača Jang Bojsa, koji se tome nije nadao i nije uspeo da reaguje kako je želeo.

Osim gomile stihijskih napada švajcarskog tima u finišu utakmice, to su bile jedine zanimljive situacije u celom meču, koji je obeležio veliki broj prekršaja, prekida igre i kartona.

Prvo poluvreme kao i da se nije igralo, fudbaleri Zvezde nisu uspeli da upute nijedan udarac u gol protivnika, dok je Borjan samo jednom morao da reaguje, na drugoj strani.

U prvih 45 minuta je arbitar Entoni Tejlor morao da se oglasi čak 19 puta, podelio je žute kartone gotovo celoj odbrani Zvezde, osim Milanu Rodiću, a slične okolnosti su mu se dogodile i u nastavku.

RepublikaFoto: Republika
Pun stadion nosio je Zvezdu do LŠ!

Iako su oba tima zaigrala mnogo otvorenije u drugih 45 minuta, ponovo je viđeno 19 prekršaja, a i jedan crveni karton, napadaču Zvezde Tomaneu koji je uspeo da zaradi dve javne opomene za nešto više od pola sata provedenih na terenu.

Bilo je evidentno i da se Jang Bojs opredelio za ofanzivu igru od početka, Zvezda je uspela da uspostavi ravnotežu u drugom delu prvog poluvremena, ali se posle datog gola povukla i prepustila inicijativu protivniku.

Ipak, fudbaleri Jang Bojsa nisu dokazali da imaju umeće da iskoriste otvoreni prostor, pa je domaći tim uspeo da sačuva prednost stečenu u prvom meču i da izbori plasman u Ligu šampiona.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA - JANG BOJS 1:1 (0:0)

II POLUVREME

90. +7. MINUT - KRAAAAAJ MEČA! ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA

90. +5 minut - Tomane je zbog faula dobio crveni karton. Zvezda je uspela da se odbrani posle gužve u šesnaestercu.

90. + 2 minut - Sjajna intervencija Borjana, korner za Bojse.

90. minut - Pet minuta nadoknade vremena.

89. minut - Zvezdu minuti dele od Lige šampiona.

84. minut - Zicer je promašio Ben.

81. minut - GOOOOL - Mnogo sreće za Jang Bojs, autogol Bena posle udarca Janka.

79. minut - Tomane dobija žuti karton. Marin se žali na povredu.

78. minut - Sve manje vremena za Jang Bojs.

69. minut - Pokušao je i Ensame, ali i on neprecizno. Ben menja Garsiju, verovatno i poslednji meč za ljubimca Zvezdinih navijača.

66. minut - Još jednom preti Fasnaht.

65. minut - Miralem Sulejmani menja Sijera. Ušao je i Oro u igru umesto Asalea.

64. minut - Opasan napad gostiju, Fasnaht tik pored gola. Ubrzo nova šansa, Borjan siguran.

61. minut - Tomane menja povređenog Boaćija.

60. minut - GOOOL- ZVEZDA VODI 1:0. Sjajan napad Zvezde, Marin je divno uposlio Rodića, on je u padu centrirao na peterac, a Vukanović se našao na pravom mestu, lepo skočio i glavom poslao loptu u mrežu protivnika!

57. minut - Pokušao je golman Zvezda da spreči korner, lopta mu je ispala iz ruku, jedan od igrača Jang Bojsa je uspeo da je zahvati tik pored leve stative, ali je srećom lopta otišla pored gola. U nastavku akcije udarac gostiju i odbrana Borjana.

52. minut - Prva izmena u gostujućem timu, izlazi Cesiger ulazi Fasnaht. Štopera je zamenio veznjak, Jang Bojs sve ofanzivniji.

50. minut - Nekontrolisan pokušaj Asalea.

48. minut - Gužva posle kornera Zvezde, ali Sorensen reaguje.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ogromna šansa za Jang Bojs, Ebišer je srećom bio malo neprecizan.

I POLUVREME

45. + 2 minut - Kraj prvog poluvremena.

42. minut - Kraća pauza. Engamaleu i Milunović su posle jednod duela ostali na travi, ali srećom prošlo je bez težih povreda, pa oba fudbalera nastavljaju meč.

37. minut - Pokušaj Asalea posle dobre kombinacije, ali daleko od gola.

36. minut - Žuti karton i Cesiger. Sudija Entoni Tejlor, za sada drži sve stvari pod kontrolom. Marin je probap direktnim udarcem iz slobodnjaka sa nekih 40 metara, ali nije bio precizan.

Velika borba se vodi na "Marakani"

33. minut - Opasan udarac Ebišera direktno iz slobodnog udarca, Borjan izbacuje loptu u korner.

32. minut - Sada i Gobeljić dobija žuti karton, samo još Rodić nema javnu opomenu iz odbrane Crvene zvezde.

30. minut - Bez zanimljivih dešavanja u proteklih nekoliko minuta. Velika borba vodi se na sredini terena.

23. minut - Ensamea nepropisno zaustavlja Degenek na ivici šesnaesterca i dobija žuti karton. Opasna šansa za Jang Bojs. Sijero srećom samo pogađa živi zid, a kasnije lopta i odlazi u gol-aut.

20. minut - Dobar napad Zvezde završio se nekontrolisanim udarcem Rodića.

19. minut - Loše je slobodnjak izveo Ebišer.

17. minut - Odličan prodor Vukanovića, i faul Sorensena. Još bolja situacija od prethodne za srpskog šampiona. Pokušaj Milunovića, ali je bio izblokiran, u nastavku akcije žuti dobija štoper Zvezde, opravdano.

RepublikaFoto: Republika.rs
Grupica navijača Jang Bojsa na stadionu Crvene zvezde

14. minut - Marin fauliran, prilika da Zvezda posle slobodnog udarca iskosa sa desne strane napravi probleme gostima iz Švajcarske. Opasno je bilo pred golom Jang Bojsa, umalo je autogol postigao fudbaler Jang Bojsa. Engleske sudije nisu videle to, pa su umesto kornera dosudile gol-aut.

11. minut - Napadao je Marin po desnoj strani, ali se spetljao u trenutku kada je hteo da centrira, pa je lopta završila u gol-autu.

10. minut - Prvi korner za Jang Bojs, uostalom i prvi udarac iz ugla na meču. Borjan boksuje loptu.

7. minut - Za sada bez velikih opasnosti ni na jednoj strani, Jang Bojs ima duže loptu u nogama.

2. minut - Promašio je loptu Degenek, ali je Ensame srećom loše reagovao.

1. minut - Krenuo je meč sezone na stadionu Rajko Mitić.

20:35 - I Milan Tomić došao da bodri kolege iz fudbalskog kluba.