Blamaža u Novom Sadu: Srbija osvojila samo bod protiv Letonije!

10.09.2019

19:00

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine osvojila je prvi bod u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Luka Adžić

Srbija je na domaćem terenu, na stadionu "Karađorđe" odigrala 1:1 sa vršnjacima iz Letonije.

Novi selektor "orlića" Neško Milovanović osvojio je prvi bod na čelu reprezentacije, pošto je u prvom kolu pretrpeo poraz na gostovanju u Rusiji (0:1).

Srbija je bila statistički značajno bolja od Letonije koja je u Novi Sad došla sa defanzivnim stavom.

Letonci su za 90+ minuta fudbala imali tek 40 odsto poseda lopte, a u okvir gol rivala šutnuli su jedanput. Ipak, taj jedan šut bio je dovoljan da se postigne gol.

Strelac prvog gola na meču bio je Regza, koji je u 10. minutu matirao Ilića za neočekivano vođstvo gostiju.

U 57. minutu "orlići" su izjednačili kada je kombinacija bivšig igrača Crvene zvezde uspela da "poentira" – Aleksa Terzić je uposlio Luku Adžića koji je bio neumoljiv.

Milovanović je do kraja utakmice napravio maksimalan broj izmena ne bi li nešto osvežio, ali promene rezultata nije bilo.