Crno-beli izbegli dramu: Sadik utišao Astanu za prvu pobedu Partizana u Ligi Evrope!

03.10.2019

17:08 >> 17:06

Fudbaleri Partizana su u drugom kolu grupe L savladali Astanu sa 2:1 u gostima na stadionu Astana arena.

Umar Sadik uništio Astanu sa dva gola u Kazahstanu!

U prvih deset minuta utakmice, videli smo veliki pritisak levog beka domaćeg tima Šomka koji je stvarao probleme odbrani Partizana, ali je pre svih, Bojan Ostojić bio na visini zadatka. Sa druge strane, crno-beli su pretili, ali bez izgledne šanse za pogodak.

Na isteku dvadeset minuta igre, dva šuta fudbalera Partizana! Prvo je udarac uputio Urošević, Erić je skrenuo u korner. Nakon izvedenog prekida, pokušao je i Suma, ali lopta odlazi preko gola.

Izabranici Sava Miloševića konačno dolaze do gola u 29.minutu utakmice. Ponovo je korner izveo Natho, lopta se šetala po ivici i unatar šesnesterca. Na kraju se odbila do Umara Sadika kojem nije bilo teško da sa pet metara savlada Nenada Erića za 0:1 na Astana areni!

Nakon gola, ritam utakmice je opao, a oba kluba su imala svojih prilika. Ponovo se u akciju vratio levi bek Šomko, ali je Stojković bio siguran posle njegovih udaraca ka golu. Partizan je na drugoj strani pretio preko manjih kontri, ali previše odugovlačenja je učinilo svoje da se ti napadi brzo i završe.

Na početku drugog poluvremena, druga izmena u redovima domaćeg tima. Murtazev je zamenio veoma lošeg Kizinčenka.

Odlična prilika za Partizan posle samo minut igre. Pas Tošića ka Sumi, ali vezista očajno šutira pored gola u situaciji jedan na jedan.

Partizan je imao dve fantastične prilike u periodu od 53. do 56. minuta uakmice. Prvo je Takuma Asano lepo primirio loptu, ali je oklevao previše i na kraju izgubio loptu. U narednom napadu, odličan pas Sadika po zemlji, popularni Bambi izlazi jedan na jedan sa Erićem, ali je isku čuvar mreže i ovo odbranio.

Izabranici Save Miloševića do drugog gola dolaze u 73.minutu. Ponovo je akciju započeo Natho, ali Sadik majstorski savladao Erića za svoj i ujedno drugi pogotak tima u Kazahstanu... Astana - Partizan 0:2!

Do kraja susreta, crno-beli su se propisno ispromašivali, mogli su da vode i sa tri-četiri gola razlike, a dve stvari su prouzrokovale da to ne budu golovi. Prvo malo sporija realizacija fudbalera Partizana, a sa druge strane odličan golman domaćih, Nenad Erić.

Fudbaleri Partizana

Kazna za sve promašaje stigla je u 85.minutu kada je Islanđanin Sigurjonson lepo matirao Vladimira Stojkovića za konačnih 1:2.

U narednom, trećem kolu 24. oktobra, Partizan dočekuje Mančester junajted, dok Astana gostuje Az Alkmaru u Hagu.

KRAJ UTAKMICE:

ASTANA - PARTIZAN 1:2

90.minut - Tri minuta nadoknade vremena

89.minut - Marković se lepo namesti, šutirao, ali pored gola

85.minut - GOOOOL! Sigurjonson! Astana - Partizan 1:2!

84.minut - Ponovo brani Nenad Erić, ovoga puta posle udarca Natha

82.minut - Lep pas Markovića, Sadik izlazi jedan na jedan sa Erićem, ali siguran je golman Astane

RepublikaFoto: printscreen/Arena sport

79.minut - Izmena na obe strane. Janga menja Bezbekova u domaćem taboru, dok je kod gostiju Takuma Asano ustupio mesto levom beku, Rajku Brežančiću

76.minut - Postigao je gol Partizan, ali je Sadiku ipak poništen pogodak, drugi na ovoj utakmici. Nakon toga, Zorana Tošića je zamenio Lazar Marković

73.minut - GOOOOOL! SADIK X2! Astana - Partizan 0:2 Ponovo je Natho započeo akciju, ali je mladi Nigerijac majstorski savladao ponovo Erića

72.minut - Udarac Šomka sa preko četrdeset metara, kapiten crno-belih, Vladimir Stojković je ovaj šut ispratio pogledom

70.minut - Posle dugo vremena je pripretila Astana, ali Bojan Ostojić...

66.minut - Prva izmena u Partizanu, Aleksandar Šćekić menja Sejdubu Sumu

64.minut - Ista situacija se ponavlja iz napada u napad, ponovo su se spetljali fudbaleri Partizana u napadu. Na drugoj strani, fanstatičan Bojan Ostojić u defanzivi

61.minut - Postigao je gol Partizan preko Sadika, ali ipak ofsajd na stadionu Astana arena

Druga utakmica ove grupe L, igra se od 18.55 u Hagu, Mančester junajted gostuje AZ Alkmaru

60.minut - Pokušava Astana da napada, ali Vladimir Stojković bez posla

56.minut - Šta je sada propustio Zoran Tošić... Odličan pas Sadika po zemlji, popularni Bambi izlazi jedan na jedan sa Erićem, ali odbranio je ovo iskusni čuvar mreže domaćina

53.minut - Ponovo ista situacija kao u prvom poluvremenu, Takuma Asano je lepo primio loptu, ali previše je oklevao i Partizan je ostao bez šanse za pogodak

50.minut - Delovalo je kao dobra šansa za goste, ali je na kraju Umar Sadik bio u malom ofsajdu

47.minut - Odlična prilika za Partizan posle samo minut igre. Pas Tošića ka Sumi, ali vezista očajno šutira pored gola u situaciji jedan na jedan

46.minut - Početak drugog poluvremena. Druga izmena u redovima Astane, Murtazaev menja Kizinčenka

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

ASTANA - PARTIZAN 0:1

45.minut - Nadoknada vremena jedan minut na Astana areni

44.minut - Novi korner za Partizan, lopta je proletela kroz šesnesterac Astane

40.minut - Lepo je prošao Sadik, ali je preterao u driblingu i izgubio je loptu, iako je imao samog Tošića na desnoj strani

39.minut - Imao je Partizan situaciju četiri na četiri, spor napad crno-belih i na kraju udarac Asana preko gola

37.minut - Vratio se levi bek Šomko u akciju, šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored gola

34.minut - Ritam utakmice se sada smanjio naglo posle gola Sadika

29.minut - GOOOOOL! SADIK! Astana - Partizan 0:1! Izveo je korner Natho, lopta se odbila do visokog napadača koji se sjajno snašao i savladao iskusnog Erića

27.minut - Ponovo preti Astana, ali siguran je na golu Vladimir Stojković

24.minut -Partizan deluje odlično na terenu, ali ni domaćin ne zna za grešku u odbrani

22.minut - Novi udarci fudbalera Partizana! Prvo je Urošević šutirao, Erić je skrenuo u korner. Posle izvedenog prekida, Suma je uputio šut preko gola

20.minut -  Duel Šimunovića i Sadika, mladi štoper dobija ovu "rundu" sa Nigerijcem. Nakon toga udarac Pavlovića pored gola

17.minut - Fantastičan Ostojić u odbrani, još jedna odlična reakcija iskusnog štopera

15.minut - Izmena u redovima domaćeg tima, Postnikov je zamenio povređenog Tomaševića

12.minut - Dva centaršuta Partizanovih fudbalera, na kraju udarac Tošića koji je ipak izblokiran

11.minut - Problem sa stopalom kod bivšeg fudbalera Partizana, Žarka Tomaševića, izgleda da će iskusni štoper van terena

9.minut - Sadik je bio u prilici, previše je komplikovao visoki napadač i na kraju izgubio loptu

7.minut - Još jednom dobar napad domaćeg tima, ponovo preko Šomka, ali opet reaguje Ostojić

5.minut - Levi bek Šomko je odlično prošao po strani, ali Ostojić skreće loptu u korner. Nakon istog, Tomašević šutira posle gola

3.minut - Lep pas Tošića ka Sadiku, ali odbrana Astane sigurna

1.minut - Sudija Mohamed Al Hakim je označio početak susreta

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO PARTIZANU!

16.45 - Astana u svojim redovima ima dva bivša fudbalera Partizana. To su desni bek Antonio Rukavina i crnogorski štoper, Žarko Tomašević

16.30 - U drugom meču ove grupe, AZ Alkmar u Hagu dočekuje Mančester junajted

16.15 - Izabranici Sava Miloševića su u prvom kolu remizirali 2:2 sa AZ Alkmarom na stadionu Partizana, dok je Astana sa 1:0 poražena na Old Trafordu od Mančester junajteda