VAR i Aju doneli Palasu tri boda u londonskom derbiju

05.10.2019

18:34

Fudblaeri Kristal Palasa savladali su Vest Hem sa 2:1 i tako se popeli na četvrti mesto na tabeli Premijer lige.

Džordan Aju rešio meč!

U londonskom derbiju domaćin je mnogo bolje startovao pošto je u 54. minutu Sebastijan Ale posle centaršuta Rajana Frederiksa spremio loptu u gol Visentea Guaite.

Velika greška Deklana Rajsa polonila je prvi gol gostima, pošto je bez ikakve potrebe mladi defanzivni vezista igrao rukom u svom šesnaestercu. Zbog izostanka Luke Milivojevića zbog žutih kartona penal je šutirao Patrik Van Anholt i pogodio.

Kada se činilo da je meč gotovo i da će doći do podele bodova posle jednog centaršuta Androsa Tauzenda lopta je došla do Džordana Ajua koji je postigao gol. Prvobitno je sudija podigao zastavicu, ali je posle VAR asistencije odlučeno da je gol regularan.

U 94. minutu Vest Hem je imao veliku šansu za izjednačenje, ali je Visente Guaita sačuvao svoju mrežu.

Kristal Palas je sada četvrti sa 14 bodova, dok je Vest Hem sedmi sa dva boda manje.