Ektor u finišu srušio Šalkeove snove o čelu Bundeslige!

05.10.2019

19:00

U utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Šalkea remizirali su u Gelzenkirhenu 1:1 protiv Kelna.

RepublikaFoto: pixabay.com

Nakon prvog poluvremena u kojem smo videli čak pet žutih kartona, ali ne i mnogo uzbuđenja, drugi deo meča bio je veoma zanimljiv.

Šalke je polako stezao obruč oko odbrane gostiju i konačno uspeo da savlada Horna u 72. minutu, da bi u samom finišu meča "ovnovi" ipak stigli do veoma vrednog boda.

Igrao se prvi minut nadoknade vremena kada je kapiten Jonas Ektor nakon ubačene lopte Kajnca zatresao mrežu rivala na prvoj stativi.

"Rudari" su tako propustili priliku da se popnu na čelo tabele Bundeslige, pa zauzimaju četvrto mesto sa 14 bodova zbog slabije gol-razlike.

Keln je pretposlednji sa četiri osvojena boda.