Poraz koji ne boli: "Orlići" nemoćni pred Špancima!

14.10.2019

19:02

Fudbaleri Srbije do 19 godina doživeli su poraz od Španije u Staroj Pazovi u trećem kolu grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 4:0, ali su pored toga obezbedili plasman u elitnu rundu kvalifikacija.

RepublikaFoto: fss.rs
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije

"Orlići" su u drugom kolu demolirali Litvaniju sa 8:0, ali samo tri dana kasnije nisu mogli da pariraju La Rohiti.

Španci su vrlo brzo stekli dvostruku prednost, golovima Moljeha u sedmom i Tenjasa u 21. minutu. I u drugom poluvremenu su gosti održali visok nivo igre i na taj način došli do još dva pogotka.

Najpre je Rosanas u 53. povisio na 3:0, a zatim Sains pola sata kasnije postavio konačan rezultat.

Srbija je posle 3. kola zauzela drugu poziciju sa 4 boda i obezbedila plasman u elitnu rundu kvalifikacija za EURO. Isto su učinili i Španci kao lideri, uz 9 poena.

Litvanija je završila treća sa 3, dok je Rumunija poslednja sa 1.