Važna pobeda Majorke u borbi za opstanak!

15.02.2020

14:25

Fudbaleri Majorke savladali su u prvom meču subotnjeg programa Alaves sa 1:0 u okviru 24. kola Primere,

Fudbaleri Majorke

Gledali smo zanimljiv meč na Iberostar stadionu, na kojem je bilo nešto više od 20.000 gledalaca.

Maljorka je u prvom poluvremenu propustila veliku priliku za vođstvo. Magaljan je igrao rukom u 31. minutu posle udarca Salve Sevilje, pa je sudija pokazao na belu tačku, ali uz konsultaciju VAR-a.

Sevilja je preuzeo odgovornost, šutirao je u donji desni ugao, ali mu je golman Pašeko odbranio udarac.

U drugom delu igre je Danijel Rodriges postigao gol u 54. minutu, međutim ga je sudija Valentin Pizaro poništio posle gledanja snimka, zbog igranja rukom prilikom izgradnje akcije za gol.

Pašeko je čuvao gol Alavesa, branio je sve udarce domaćih igrača, ali je posle jednog odbitka u 63. minutu konačno Maljorka postigla pogodak.

Na loptu je natrčao Kučo Ernandez i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Rezultat se do kraja meča nije menjao, pa Maljorka sa ova tri boda prekida seriju od tri poraza i beži iz opasne zone.