(VIDEO) Atalantina mala škola fudbala i razmontiranje Valensije, Lajpcig iz penala slavio u Londonu protiv Totenhema!

19.02.2020

19:30 >> 22:03

Fudbaleri Atalante i Lajpciga slavili su u svojim prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona protiv Valensije odnosno Totenhema.

Radost fudbalera Atalante!

Vodeći gol postigao je Hans Hatebor u 16. minutu, kada je pravovremeno reagovao na centaršut Gomeza sa leve strane i sa ivice peterca poslao loptu u mrežu.

Osam minuta pre toga stopostotnu priliku propustio je Pašalić, koji u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savlada golmana Domeneka.

Sredinom prvog poluvremena Valensija se oslobodila početnog pritiska domaćina, pa je na isteku prvih pola sata igre imala dve odlične prilike, pogotovo onu Guedešovu u 34. minutu, kada je iskosa sa leve strane loptu poslao tik pored stative.

Kao i kod prvog gola, akcija je tekla po levoj strani, ali ovoga puta lopta je prosleđena do Iličića na nekih 17 metara od protivničkog gola, odakle slovenački interncionalac šalje snažan i precizan šut u desni ugao Domenekovog gola - 2:0.

U drugom poluvremenu još veći problemi za goste.

Igrao se 57. minut, kada se kapiten Gomez izborio za jednu loptu na dvadesetak metara od gola Valensije, ona dolazi do Frojlera koji sa ivice kaznenog prostora šalje prelep, neodbranjiv udarac u levi ugao gola gostiju - 3:0.

Šest minuta kasnije, Domenek je i četvrti put morao da vadi loptu iz mreže, a po drugi put večeras ga je savladao Hans Hatebur.

Bila je to kontra domaćih, Hatebur je po levoj strani pobegao defanzivcima gostiju, izbio oči u oči sa Domenekom i preciznim udarcem ga savladao za 4:0.

Kakvu-takvu nadu pred revanš na ''Mestalji'', ekipi Valensije dao je Čerišev svojim golom u 66. minutu, kada je iskoristio pravi poklon Palomina koji je pred kaznenim prostorom Atalante napravio veliku grešku.

Osam minuta kasnije gosti su tražili penal zbog igranja rukom Matije Kaldare, ali posle konsultacija sa VAR-om, sudija Majkl Oliver je presudio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Do kraja je ostalo 4:1, ogromna prednost italijanske ekipe koja je jednom nogom već u četvrtfinalu.

Lajpcig je došao u London i ponašao se kao pravi evropski velikan koji ima ogromno iskustvo u Ligi šampiona.

Julijan Nagelsman je od prvog minuta imao jasnu ideju da napadne i da pritisne Totenhem, koji nije pronalazio rešenje da se oslobodi i prebaci težište igre daleko od svog gola.

Detalj sa utakmice Totenhem - Lajpcig

U prvom poluvremenu, Lajpcig je imao čak 11 udaraca ka golu, naspram samo tri Totenhemova, ali nije to jedino što pokazuje dominaciju gostiju u prvih 45 minuta.

Gosti su u svakom trenutku znali šta rade, imali su strašnu tranziciju iz odbane u napad i po bokovima pokušavali da slome otpor Totenhema.

Anhelinjo i Lukas Moura u duelu

S druge strane, Murinjov tim je izgledao kao i svaki njegov poslednjih godina - prilagođen situaciji, povučen, koji čeka šansu iz kontri.

Doduše, imao je Totenhem dva opasna napada, ali nije ozbiljnije pripretio golmanu Gulašiju.

Đovani Lo Selso i Marsel Sabitcer

Lajpcig je nastavio da dominira i u drugom poluvremenu i u 58. minutu zasluženo je poveo i to iz penala golom Tima Vernera. Prethodno je Ben Dejvis očajno reagovao, zakasnio i oborio Lajmera, a sudija nije imao dilemu da li da pokaže na belu tačku.

Ubrzo posle gola, Lajpcig je imao novu veliku priliku, Patrik Šik je ostao sam na desetak metara, ali je Ljoris zaustavio njegov udarac.

Nakon te šanse i primljenog gola, Murinjo je morao da reaguje, izveo je Dele Alija i Žedsona Fernandeša, a uveo je Lamelu i Ndombelea kako bi ubrzao igru veznog reda.

Totenhem je zaigrao nešto bolje, i dalje je Lo Selso bio najopasniji igrač domaćih i upravo je on najozbiljnije pripretio.
Serž Orije

Igrao se 73. minut kada je Argentinac najpre iznudio slobodan udarac, a potom i odlično šutirao, ali se istakao golman Gulaši.

Desetak minuta kasnije, slična situacija, opet je Lo Selso šutirao iz slobodnjaka i opet je uspešniji golman Lajpciga.

Jedini strelac... Timo Verner

U poslednjim minuta, Lukaš Mura je imao još jednu priliku, šutirao je glavom preko gola i to je bilo sve za večeras.

Revanš meč na programu je 10. marta.

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

ATALANTA - VALENSIJA 4:1

TOTENHEM - LAJPCIG 0:1

II POLUVREME:

90+5.minut - Kraj utakmica u Italiji i Engleskoj, pobede "boginje provincije" i "bikova"

90+1.minut - Adrien Tameze menja Maria Pašalića u redovima Atalante

U Londonu nadoknada vremena pet minuta, a u Milanu četiri

89.minut - Dobra prilika za Totenhem, centaršut Dejvisa i udarac glavom Moure preko gola

83.minut - Poslednja izmena u redovima Lajpciga, Forsberg je zamenio Lajmera

80.minut - Kapiten Gomez napušta igru u redovima Atalante, menja ga vezista Ruslan Malinovski

77.minut - Još jedna izmena u nemačkoj ekipi, Jusuf Pulsen menja Patrika Šika

75.minut - Duvan Zapata je zamenio Matiju Kaldaru

74.minut - Izmena u Lajpcigu - Haidara ulazi u igru umesto Nkunkua, koji je pre samo tri minuta dobio žuti karton

73.minut - Totenhem ponovo preti, ali briljira na golu gostiju Gulaši

* Druga izmena u Valensiji: Kevin Gameiro menja Maksimilijana Gomeza

71.minut - Žuti karton za Nkunkua, vezistu Lajpciga

67.minut - GOOOOOOOL! Valensija se budi u Milanu, Čerišev smanjuje prednost Atalante

64.minut - Dvostruka izmena u Totenhemu: Ndombele i Lamela menjaju Alija i Žedsona Fernandeša

62.minut - GOOOOOOL! Valensija je razmontirana u Milanu, Atalanta je na 4:0, ponovo Hatebor!

62.minut - Nova odbrana za Uga Ljorisa, Šik je šutirao

57.minut - GOOOOOOL! Pogodak i u Milanu, Atalanta vodi 3:0, strelac je Frojler

57.minut - GOOOOOOOL! Timo Verner je uspeo da savlada Ljorisa sa bele tačke i donosi prednost Lajpcigu!

55.minut - Penal za Lajpcig! Ben Dejvis je faulirao Lajmera i skrivio jedanaesterac, a usput dobio i žuti karton

52.minut - Imala je Atalanta priliku za treći pogodak na utakmici, ali je kapiten Gomez nije uspeo da ubaci loptu u mrežu sa dva metra

46.minut - Počela su druga poluvremena u Milanu i Londonu

POLUVREME:

Atalanta - Valensija 2:0

Totenhem - Lajpcig 0:0

42.minut - GOOOOOOL! Josip Iličić povećava prednost Atalante, Valensija u nokdaunu!

Josip Iličić

36.minut - Lajmerov pas ka Verneru, nemački napadač šutira pravo u Uga Ljorisa

35.minut - Još jedna velika prilika za goste iz Španije. Sreća je pogledala Atalantu

30.minut - Stativa u Milanu! Valensija je došla do najbolje prilike za pogodak, ali okvir gola je spasio Golinija i fudbalere Atalante

28.minut - Novi napad Totenhema posle dugo vremena, ali centaršut Žedsona nije bio dovoljno dobar

Dele Ali u šansi

22.minut - Trenutno mirno na oba stadiona

16.minut - GOOOOOOL! Atalanta vodi protiv Valensije, strelac je Hatebor!

12.minut - Žuti karton za kapitena Lajpciga, Marsela Sabitcera

8.minut - U Londonu je Bergvajn imao odličnu priliku, ali je siguran na golu gostiju bio Gulaši

8.minut - Mario Pašalić je imao situaciju jedan na jedan sa Domenekom, ali je šutirao pravo u golmana Valensije, korner za domaćina iz kojeg je opasnost otklonjena

4.minut - Slobodan udarac za Atalantu i udarac Gomeza preko gola

2.minut - Za manje od trideset sekundi, Lajpcig je šutnuo četiri puta ka golu Uga Ljorisa

1.minut - Dueli u Italiji i Engleskoj su počeli!