Mančesterski derbi pripao Junajtedu: Marsijal, VAR, kiks za anale i Mektomini doneli pobedu "đavolima"!

08.03.2020

18:29

Mančester junajted je dočekao Mančester siti u velikom gradskom derbiju, u okviru 29. kola engleske Premijer lige i uspeo da odbrani teren sa 2:0.

Entoni Marsijal

Siti je na startu igrao ofanzivnije, insistirali su "građani" na posedu, a Junajted je vrebao iz kontri.

Prva šansa za Junajted se desila u 16. minutu. Bruno Fernandeš pronašao je Džejmsa, koji je sa desne strane šutirao, ali je lako taj udarac zaustavio Ederson.

Ključno momenat na meću se desio u 30. minutu kada je Junajted uspeo da dođe u vođstvo preko Marsijala.

Fantastično dodavanje Bruna Fernandeša do Marsijala iz slobodnog udarca i Francuz postiže pogodak. Sa rezultatom 1:0 se otišlo na veliki odmor.

Najupečatljiviji momenat u drugom poluvremenu se desio na samom startu, u 48. minutu.

Aguero je dobio loptu u prostor, postigao je gol, ali je on poništen zbog ofsajda, milimetri su bili u pitanju, ponovo je VAR bio u centru pažnje.

Siti je do kraja meča svim snagama napadao, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja, a onda u 96. minutu hladan tuš. Posle neverovatne Edersona, Junajted preko Mektominija stiže do velikih i konačnih 2:0.