(VIDEO) ALBANCI PALI U HUMSKOJ: Tošić i Tavamba srušili Skenderbeg!

02.11.2017

16:48 >> 19:51

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Skenderbega 2:0 (1:0) u meču 4. kola Lige Evropa.

Slavlje fudbalera Partizana

Golove za Partizan postigli su Tošić u 39. i Tavamba u 66. minutu. Ovo je prva pobeda crno-belih ove sezone u Ligi Evropa.

Dinamo Kijev je u gostima pobedio Jang Bojs 1:0. Jedini strelac za Dinamo bio je Bujalski u 70. minutu.

Dinamo je prvi na tabeli sa 10 bodova, dok je Partizan drugi sa 5. Jang Bojs ima 3, a Skenderbeg dva boda.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Jang Bojsa, a crno-beli će u slučaju pobede obezbediti plasman u narednu fazu takmičenja. Skenderbeg će na svom terenu igrati protiv Dinama.

Utakmici na stadionu u Humskoj prisustvovalo je nešto manje od 13.000 navijača. Utakmica je prošla bez incidenata, pošto je ovaj meč bio proglašen za duel visokog rizika.

TOK MEČA:

II poluvreme

90+4. minut -
Kraj utakmice! Partizan je ostvario prvu pobedu u Ligi Evropa. Crno-beli će 23. novembra na svom terenu igrati protiv Jang Bojsa.

90. minut - Utakmica je produžena 4. minuta

85. minut - Partizan rutinski meč privodi kraju

81. minut - Šansa za Evertona. Igrač Partizana se našao u šansi, a ispred njega je intervenisala odbrana gostiju i izbacila loptu u korner.

75. minut - Nova prilika za Tavambu. On je šutirao sa oko 20 metara pored gola Skenderbega

74. minut - Nova šansa za goste. Jašanica šutira, a Stojković ponovo briljira na golu crno-belih

72. minut - Gosti prete iz slobodnog udarca. Radaš šutira, a Stojković je siguran na golu

70. minut - Na tribinama stadiona u Humskoj je 12.658 navijača

66. minut - GOLLLL!!! 2:0 za Partizan. Tavamba se iskupio za prethodni promašaj. Ožegović je oduzeo loptu igračima Skenderbega, a potom je dodao Tavambi koji je lako zatresao protivničku mrežu.

61. minut - Dve šanse za Tavambu. Prvo je Tavamba krenuo sam ka golu gostiju. On je pokušao da lobuje golmana Skenderbega, a Šehi je u poslednjem trenutku uspeo da se vrati na gol i da izbaci loptu u korner. Tavamba je bio sebičan u ovoj situaciji, pošto je mogao da doda loptu samom Ožegoviću. Posle kornera, opet Tavamba u šansi, a golman Skenderbega brani

54. minut - Tavamba prosleđuje loptu do Ožegovića, koji se nije snašao ispred gola Skenderbega, iako je bio u dobroj prilici.

51. minut - Tošić dobija žuti karton. On neće igrati protiv Jang Bojsa.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45+2. minut - Partizan posle prvih 45 minuta vodi 1:0.

45. minut - Gosti prete. Velika šansa za Skenderbeg, Stojković u poslednjem trenutku interveniše. Srećom po crno-bele, igrači gostiju su bili u ofsajdu.

42. minut - Skenderbeg preti, a Stojković je siguran na golu Partizana

39. minut - GOLLLLL!!! Partizan vodi. Bambi Tošić je iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju!

34. minut - Janković pokušava sa oko 25 metara, a golman Skenderbega je siguran na golu

29. minut - Partizan umalo do gola posle greške odbrane Skenderbega. Lopta je pogodila Ožegovića i umalo ušla u gol.

27. minut - Partizan ima šansu da postigne gol. Tošić centrira, a Mitrović glavom šutira preko gola.

20. minut - Igra se odvija na sredini terena. Partizan ima više od igre, a gosti se dobro brane.

14. minut - Nova šansa za crno-bele. Ponovo Tošić. On je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, a golman Skenderbega je krajnim naporom izbacio loptu.

9. minut - Partizan uzvraća preko Tošića. Fudbaler Partizana šutira sa oko 20 metara, a golman Skenderbega zaustavlja njegov udarac

5. minut - Fudbaleri Skenderbega dolaze do prve poluprilike na utakmici. Vanđeli šutira, Stojković brani.

1. minut - Utakmica je počela
Oko 12.000 navijača na stadionu Partizana. Očekivala se veća poseta. Koreografija navijača na južnoj tribini oduševila je sve Grobare.

RepublikaFoto: Republika.rs

18:45 - Humskom grmi: Kosovo je Srbija!

18:30 - Popunjavaju se tribine stadiona Partizana

RepublikaFoto: Republika

18:15 - Poznati su sastavi timova:
Partizan: Stojković, Miletić, Mitrović, Miletić, Vulićević, Jevtović, Everton, Janković, Tošić, Ožegović, Tavamba
Skenderbeg: Šehi, Mici, Jašanica, Gavazaj, Muzaka, Taku, Vanđeli, Radaš, Adenđi, Ljiljaj, Sove

18:10 - Rigorozna kontrola za Skenderbeg
Velike mere bezbednosti preduzete su kako bi utakmica između Partizana i Skenderbega protekla u najboljem redu. Ispred stadiona postavljeno je više prstenova obezbeđenja, kontrola je rigorozna i bez ulaznice i lične karte niko neće moći da gleda utakmicu. Prema najavama, više od 700 pripadnika policije i redarske službe obezbeđuje meč, a instalirano je i čak 96 sigurnosnih kamera kamera specijalno zbog gostovanja albanskog tima. Generalni direktor FK Partizan Miloš Vazura u najavi utakmice izjavio je da kamere mogu da zumiraju svakog navijača i da će u slučaju pogrdnog skandiranja svako biti izbačen sa stadiona u roku od pet minuta kako bi se izbegla nova kazna od UEFA.

18:05 - Navijači Partizana spremaju koreografiju za meč protiv Skenderbega.

Спремање кореографије за Скендербег

A post shared by Srpski Navijaci (@srpskanavijackascena) on Nov 2, 2017 at 6:51am PDT

Navijači Partizana su se oglasili saopštenjem uoči ovog meča:

- Braćo, danas naš Partizan igra istorijsku utakmicu!
Danas pevamo nasem klubu, danas pevamo našoj Srbiji, našem Kosovu i Metohiji! Moramo da budemo jedinstveni - Svi Kao Jedan, da pratimo navijanje koje se vodi sa "šipke".
Pokazaćemo koliki smo Grobari i patriote tako što ćemo za naše Kosovo i Metohiju pevati iz sveg glasa, mnogo više ćemo pomoći nasem narodu na Kosmetu tako što ćemo ubaciti prilog u kutiju koja će ici po tribini nego što ćemo pomoci tako što ćemo vredjati njih.
I od tih priloga će se pomoći nasoj braci i sestrama tamo gde je najpotrebnije ,dole na Svetoj zemlji.
Moramo da pokazemo jedinstvo kada je najpotrebnije, zbog Partizana, zbog Srbije, zbog Kosova i Metohije!
Nećemo dozvoliti da nas pobede birokratski, a to jedva čekaju, neka nas pobede na terenu, tribini, ulici.
Danas pevamo i pomažemo Partizanu i nasoj braći na Kosovu i Metohiji.
Zato danas U BOJ KRENITE JUNACI SVI... SVI KAO JEDAN!

17:55 - Rukovodstvo Skenderbega zadovoljno prijemom u Beogradu
Od dolaska u Beograd gosti nisu imali nijednu zamerku i u superlativu su pričali o odnosu Partizana prema njima.
- Čuo sam se s predstavnicima Skenderbega. Oduševljeni su načinom na koji su dočekani i tvrde da je sve organizovano na najvišem nivou - rekao je generalni direktor Partizana Miloš Vazura.
Partizan je preduzeo apsolutno sve što je u njegovoj moći da se ne dogodi ništa nepredviđeno, negativno.
- O bezbednosti Skenderbega u Beogradu brinulo je pedesetak policajaca. Takođe, oni su imali i pet-šest svojih ljudi u obezbeđenju. Na sve smo mislili, pa je sve bilo zatvoreno kada su Gazelom krenuli na utakmicu, tako da niko nije mogao da im priđe - rekao je Vazura za Srpski telegraf.
Inače, po dolasku u srpsku prestonicu fudbaleri i stručni štab Skenderbega su u autobusu slušali srpsku muziku, pa je iz zvučnika grmela pesma Kerbera "Bolje da sam druge ljubio".

17:45 - Navijači polako pristižu na stadion Partizana. Ulaznica za južnu tribinu više nema

Prvi meč dva rivala, koji je uz veliko policijsko obezbeđenje odigran pre 14 dana u Elbasanu, završen je bez golova – 0:0. Oba tima su u dosadašnjem delu takmičenja osvojila po dva boda.

Utakmica koja ima oznaku "visokog rizika" počinje u 19 časova

- Svesni smo važnosti meča, ovo je prvo od dva finala za dalji plasman. Očekuje nas težak protivnik, agresivan, koji prima malo golova. Pokušaće na brze kontranapade da nas ugrozi. Detalji i individualni kvalitet su u ovakvim utakmicama odlučujući - rekao je trener crno-belih Miroslav Đukić.

Trener Skenderbega Ijir Daja izjavio je da očekuje tešku utakmicu protiv Partizana i poručio da fudbal treba da zbližava, a ne da udaljava ljude.

- Igraćemo tešku utakmicu, njihovi navijači su njima dodatni stimulans, ali i teret, a nama otežavajuća okolnost. Fokus treba da bude na utakmici, neka fudbal govori o svemu. Na protivniku je da obezbedi mir pred meč, makar isti kao mi njima. Fudbal treba da zbližava ljude, a ne da ih udaljava - rekao je Daja.