(VIDEO) CRNO-BELI VASKRSLI: Saša Ilić u 90. minutu doneo Partizanu finale Kupa!

09.05.2018

17:47 >> 19:53

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije!

Ilić je znao da proslavi pobedu Partizana

Partizan je na svom terenu pobedio Čukarički 2:0 u revanš meču polufinala Kupa Srbije. Čukarički je u prvom meču slavio sa 4:2.

Golove za crno-bele postigli su Antonov u 66. i Saša Ilić u 90. minutu.

Fudbaleri Čukaričkog su poslednji desetak minuta igrali sa igračem manje, pošto se povredio Mudrinski, a trener gostiju Nenad Lalatović je ranije obavio tri izmene.

Partizan će u finalu Kupa Srbije igrati sa ekipom Mladosti, koja je u polufinalu eliminisala Mačvu.

Finale je na programu 23. maja u Surdulici. Titulu u Kupu Srbije brani Partizan.

Partizan je u prvom poluvremenu imao više lopte u svom posedu, ali u ovom delu meča nije bilo golova. Crno-beli su imali šansu preko Tavambe, Tošića i Ivanovića, koji su bili neprecizni. Međutim, najveću šansu imao je Pantić koji nije iskoristio penal u 23. minutu. Drinčić je oborio Đerleka, a Mažić je pokazao na penal. Pantić je šutirao, a Belić je zaustavio njegov udarac.

Partizan je igrao ofanzivno u drugom poluvremenu, a domaći su poveli preko Antonova u 66. minutu. Crno-beli su propustili nekoliko šansi u nastavku meča, a sve im se isplatilo u 90. minutu golom Ilića.

TOK UTAKMICE:

II poluvreme

96. minut - Kraj utakmice! Partizan je u finalu!
90. minut - GOLLLL! Saša Ilić donosi 2:0 za Partizan!

88. minut - Kakva šansa za Partizan. Crno-beli su imali šansu, ali je Saša Ilić promašio nemoguće.
84. minut - Partizan napada u finišu, ali se Čukarički uspešno brani
76. minut - Kakva šansa za Ivanovića. Pantić je prosledio loptu do Ivanovića koji se našao sam ispred golmana Čukaričkog, a njegov udarac je završio pored gola.
75. minut - Dve šanse za crno-bele. Prvo je pokušao Tošić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a posle kornera Belić je zaustavio udarac Miletića.
66. minut - GOLLLL!!! Partizan vodi 1:0! Antonov se upisao u strelce
61. minut - Partizan napada, Čukarički se brani. Ivanović šutira pored gola gostiju
57. minut - Udarac Antonova, Belić je siguran na golu Čukaričkog
54. minut - Šansa za Čukarički. Gosti su imali dobru šansu, ali je intervenisala odbrana Partizana. Domaći su imali kontranapad, ali bez realizacije.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Saša Ilić je ušao u igru. On je dobio ovacije sa tribina

I poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena
32. minut - Fudbaleri Partizana u šoku posle promašenog penala. Međutim, šansa za Tavambu, koji se nije proslavio.

22. minut - Pantić nije iskoristio penal za Partizan. Belić je zaustavio udarac Pantića
21. minut - Penal za crno-bele! Drinčić je oborio Đerleka, a Mažić je pokazao na penal.
18. minut - Šansa za goste. Čukarički je zapretio Partizanu.
11. minut - Šansa za Partizan. Tošić šutira sa oko 18 metara, a lopta odlazi tik pored stative
5. minut - Partizan je ušao ofanzivnije u meč, ali i dalje bez pravih šansi na obe strane
1. minut - Utakmica je počela

19.45 - Sastavi timova:

Partizan: Jovičić, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov, Tošić, Zdjelar, Đerlek, Pantić, Ivanović, Tavamba.

Čukarički: Belić, Stevanović, Đurić, Puškarić, Bogosavac, Drinčić, Ovusu, Stojanović, Bojić, Belaković, Kajević.

Ekipa sa Banovog brda šokirala je sa 4:2 branioca pehara u prvom duelu. Prvi finalista je već poznat Mladost je u u Lučanima savladala MAčvu sa 4:0 i posle 1:1 u prvom meču izborila plasman u finale.