Pobede Barse i Sitija

29.07.2018

09:28

U duelu Internacionalnog Kupa Šampiona, Mančester siti je savladao minhenski Bajern sa 3:2, nakon preokreta, dok je Barselona bila bollja od Totenhema nakon boljeg izvođenja penala.

FK Mančester siti

Sitiju se smešio treći uzastopni poraz na američkoj turneji, nakon što su Meritan Šabani i Arjen Riben doneli prednost Bajernu već nakon 25 minuta.

Ipak, ključni momenta utakmice dogodio se kada je povređenog Rijada Mareza zamenio Bernardo Silva, koji će biti junak preokreta.

Portugalac je svojim prvim golom smanjio na 2:1 u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Rezultat je bio poravnat već u šestom minutu nastavka, kada je mladi Lukas Nmeča bio strelac.

Pobedu šampionu Engleske na "Hard rok stadionu" doneo je pomenuti Silva svojim drugim golom u 71. minutu.

Na utakmici Barselona - Totenhem viđen je sličan scenario, šampion Španije vodio je nakon pola sata igre pogocima El Hadadija i Artura, ali su Son i Nkudu golovima u 73. i 75. uspeli da Totenhemu donesu izjednačenje.

Nakon izvođenja jedanaestarca, Barsa je slavila 5:3.