SVETI NIKOLA DONEO SREĆU: Partizan pregazio Turke za TOP 16!

19.12.2018

20:51 >> 20:43

Košarkaši Partizana ostvarili su plasman u TOP 16 fazu Evrokupa nakon pobede nad Turk Telekomom sa 87:72 (25:21, 18:11, 23:22, 21:18). Onako kako je i trebalo ekipa Andree Trinkijerija overila je prolaz u narednu fazu.

Košarkaši Partizana

Bilo je bitno, a crno-beli su pokazali da su spremni da igraju pod pritiskom. Konačno se video "pečat" italijanskog stručnjaka u odbrani. Čitav meč Partizan je kontrolisao igru i nije dozvoljavao gostima da se osetnije približe. Uglavnom je prednost prelazila 10 poena, pa se nije dovodilo u pitanje treće mesto.

Posle prvog poluvremena bilo je jasno da su se crno-beli ozbiljno namerili da pokažu da su spremni za velika dela. Odlični Rade Zagorac ponovo je pogađao kada je bilo bitno, a pratio ga je raspoloženi Markus Pejdž.

Pred odlučujućih 20 minuta usledio je i poslednji udar gostiju koji si prišli na "minus četiri", ali onda rapsodija crno-belih i konačni udarac gostima zadao je raspoloženi Zagorac i poslao crno-belo među 16 najboljih ekipa Evrokupa.

Vanja Marinković

Najefikasniji u timu Partizana bio je pomenuti Rade Zagorac sa 18 poena, a Đorđe Gagić je dodao 13. U gostujućem sastavu istakao se Štimac sa 21 poenom, a jedini raspoloženi pored Srbina bio je Keni Gabrijel sa 16.

Crno-beli će u narednoj fazi igrati protiv Monaka, Lijetuvas Ritasa i Albe iz Berlina.

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU: Partizan - Turk Telekom 87:72

38. minut - Crno-beli imaju "plus 19". Gagić pogađa uz faul.

37. minut - Deluje kao je Partizan rešio svako pitanje na ovom meču, "plus 17" i tajm-aut gostiju!

35. minut - Odlično igra Partizan u ovim trenucima. Pejdž pogađa uz faul!

34. minut - Štimac siguran ispod koša za 10 razlike.

33. minut - Trojaka Gegića, ide Partizan opet na "plus 14"!

32. minut - Težak šut pogađa Zagorac i ne dozvoljava gostima da priđu.

31. minut - Poslednja deonica počinje trojkom Kembela.

PARTIZAN U POSLEDNJIH 10 MINUTA SA "PLUS 12": Crno-beli blizu TOP16!

30. minut - Gebrijel pogađa oba bacanja i prekida seriju domaćih.

29. minut - Odlična ukradena lopta Gegića i trojka Nikolića! Partizan ide na "plus 14"!

Stefan Janković

28. minut - Siguran Zagorac sa penala za 11 poena prednosti crno-belih.

27. minut - Mini seriju od pet poena gostiju prekida Gagić.

25. minut - Polovičan Janković sa penala, a na drugoj strani Gebrijel pogađa novu trojku, već treću u ovoj deonici za goste. Ipak, odličan flouter Pejdža za 10 razlike.

24. minut - Pogađa Lensberg, malo bolja igra gostiju u drugom poluvremenu.

22. minut - Gosti vezuju dve trojke, ali na drugoj strani Vanja Marinković pogađa u faul!

Aleksej Nikolić

21. minut - Odličan početak drugih 20 minuta meča, trojka Pejdža za novu najveću prednost.

PARTIZAN NA POLUVREME IDE SA 11 RAZLIKE: Sjajni crno-beli!

20. minut - Kembel pogađa za tim iz Ankare, a Trinkijeri reaguje tajm-autom na 30 sekundi pred poluvreme.

19. minut - Odlična kontra Amara Gegića i Partizan ima najvećih 13 poena prednosti.

18. minut - Siguran sa penala oba puta Rade Zagorac za "plus devet". Nakon greške Štimca opet Partizan ide na dvocifrenu prednost preko Veličkovića.

17. minut - Ponovo Štimac siguran ispod obruča. Sada je domaći tim ušao u malu poentersku krizu.

Vladimir Štimac

16. minut - Kriza u timu Turk Telekoma, gosti ne mogu baš ništa da pogode. Ume Partizan to da iskoristi nakon dva brza faula Štimca, Gagić opet neuspešan na bacanjima.

15. minut - Gagić maši oba penala pa rezultat ostaje nepromenjen, ali onda Bandža Si koristi alej-ap i razlika crno-belih nastavlja da raste.

14. minut - U pravom momentu, trojka Zagorca i Partizan ide na "plus sedam". Usledila je odlična odbrana i opet Zagorac za tri! Prvi put crno-beli imaju dvocifrenu razliku.

13. minut - Odličan pas Zagorca i kucanje Gagića!

12. minut - Kajl Beker siguran, ponovo gledamo meč na jednu loptu.

11. minut - Druga deonica počinje pogođenim penalima Lendsberga, vraća Markus Pejdž.

Rade Zagorac

DOBAR POČETAK CRNO-BELIH : Partizan ima rezultat koji ga vodi dalje

10. minut - Mini serija Đorđa Gagića i domaći opet imaju "osetniji" plus od četiri poena.

9. minut - Vladimir Štimac je već skupio 10 poena, za sada crno-beli nemaju rešenja za njega. Ipak, uzvraća Novica Veličković prvim poenima i vraća prednost Partizanu.

8. minut - Prva prednost za goste, Gebrijel pogađa iz vrlo teške pozicije.

7. minut - Odgovor na drugoj strani, Redži Reding pogađa trojku.

6. minut - Prvi poeni Radeta Zagorca za novu prednost od pet razlike.

5. minut - Vratili su se Turci u potpunosti u igru i prišli na "samo" tri poena zaostatka.

4. minut - Razbudili su se gosti, ali Janković se ne zaustavlja, već sedmi poen mladog košarkaša za "plus sedam". Ipak, ponovo Štimac siguran na drugoj strani terena.

3. minut - Prve poene za Turk Telekom postigao je Vladimir Štimac, ali na drugoj strani siguran Janković.

2. minut - Nova trojka za Nikolića, a onda i Stefana Jankovića! Fenomenalan početak crno-belih, gosti traže tajm-aut.

Andrea Trinkijeri

1. minut - Meč je upravo počeo, prvi su do lopte došli košarkaši Partizana. Odlično je počelo, Aleksej Nikolić otvara duel trojkom.

19:55 - Bitno je napomenuti i da ukoliko meč ode u produžetak to automatski znači da su crno-beli završili svoje učešće u Evropi.

19:51 - Danas je Sveti Nikola, jedna od najvećih srpskih Slava, a baš na ovaj dan crno-beli će pokušati da ostvare veliki uspeh. Videćemo koliko će to uticati na posetu u "Pioniru".

19:50 - Šta kažu kalkulacije? Partizan uz pobedu od dva poena razlike ide dalje kao četvrtoplasirani tim, dok svaki trijumf sa četiri ili više poena garantuje treće mesto.

19:45 - Ovako izgledaju sastavi srpskog i turskog predstavnika pred večerašnji okršaj:

PARTIZAN: Pejdž, Trifunović, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Gavrilović, Zagorac, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić.

TURK TELEKOM: Landsberg, Bešok, Reding, Kaja, Akin, Sonsirma, Arslan, Bajrak, Peker, Cetin, Turen, Jildirim, Gabirjel, Kembel, Štimac.

Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Partizan - Turk Telekom. Do sada sigurno najbitnija utakmica beogradskog tima u sezoni. Ekipa Andree Trinkijerija bije bitku za plasman u TOP 16 fazu Evrokupa, a uz republika.rs budite uživo u toku sa dešavanjima na parkeutu "Pionira".