Borac nemoćan: Zvezda demolirala Čačane za 10/10 i poslala poruku Megi!

29.05.2019

17:32

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac 86:58 i bez poraza okončali grupnu fazu Superlige Srbije.

Zvezda vs. Borac

Crveno-beli su do desete pobede u Grupi A stigli zahvaljujući dominantnoj igri u drugom poluvremenu u kojem je postigla skoro 50 poena.

Zvezda je brzo povela 16:4, ali Čačani serijom trojki preokreću na 31:25,  pa su ostali u egalu do kraja poluvremena (37:37).

U trećoj četvrtini Zvezda konačno ulazi u ritam bez oscilacija, trojkama Berona i Lazića pravi seriju 7:0 za novu dvocifrenu prednost (51:41).

Gosti iz Čačka su se teško nosili sa presingom crveno-belih, dosta su promašivali sa linije slobodnih bacanja.  U poslednjem kvartalu crveno-beli su samo nastavili da uvećavaju prednost. Na startu ništa nije ukazivalo da će rezultat biti ovako ubedljiv, kao i uvek Čačani su bili motivisani protiv Zvezde, ali su se raspucali u 3. četvrtini u kojoj je meč i prelomljen.

Zvezda će u polufinalu plej-ofa Superlige igrati sa Mega Bemaksom, dok će u drugom bitku voditi Partizan i FMP.

U redovima Zvezde najefikasniji je bio Dušan Ristić sa 16 poena, a dva manje su dodali Kej Si Rivers i Bili Beron.

Kod Borca Nikola Kočović je ubacio 15 poena, a tri manje je imao Uroš Čarapić.