Zvezda "letela", pa propala: Barselona slavila u krcatom "Pioniru" za perfektan učinak!

24.10.2019

18:23 >> 21:14

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od ekipe Barselone u okviru 4. kola Evrolige posle preokreta rezultatom 65:73. Ekipa Svetislava Pešića je tako stigla do maksimalnih 4/4 u Evroligi.

Zvezda vs. Barselona

Igrala se tvrda utakmica na otvaranju,  odbrane su na obe strane bile zategnute,  pa smo videli manji broj poena. Zvezda je odmah primenila defanzivni recept kao protiv Fenerbahčea i konstantno bila u prednosti tokom prvog poluvremena.

Defanziva Zvezde je bila na veoma, veoma visokom nivou, Barsa nije uspevala da "zapleše" kako zna.

Zvezda je igrala sa neverovatnom energijom, Odžo i Simanić su sjajno otvorili meč, a prvi period igre je završen sa 16:12.

Zvezda je nastavila u dobrom ritmu u drugoj četvrtini. Sredinom, je crveno-bela ekipa stigla do najveće prednosti na meču od plus 13, a "Pionir" je proključao kada se na terenu prvi put posle pauze  našao Ognjen Kuzmić i postigao prve poene.

Mirotić je pokazao zbog čega je svetska klasa. Kada se činilo da je Barsa u nokdaunu usledila je brza reakcija i pet poena najskupljeg  evropskog košarkaša koji je istopio prednost crveno-belih kada je bilo najteže. Na kraju su Katalonci otišli sa samo 3 poena zaostatka na poluvreme iako je odmer snaga bio drugačiji.

Drugo poluvreme dobro je počelo za Zvezdu. Ponovo je odbrana bila ključna, a Lorenco Braun je solo-prodorima doneo svom timu osetnu prednost.

Tajm-aut zatražio je Pešić, a od tog trenutka krenula je crna serija crveno-belih i preokret Barselone.

Gosti su preko raspoloženih Mirotića i Dejvisa napravili veliku seriju od 13:2 i ujedno došli do prve prednosti na utakmici tek u 26. minutu iste.

Do kraja četvrtine nije došlo do do promene ritma, a Barsa je izgledala sve sigurnije i sigurnije pa je na kraju treće četvrtine vodila sa osam poena razlike.

Zvezdina energija bila je tragična u četvrtoj četvrtini, nije pomagala ni atmosfera sa tribinama, a igra nije bila ništa bolja, pa je španski tim uspeo da ode na dvocifrenu prednost.

Do kraja meča Zvezda je uspela da na tera Pešića da posle dve primljene trojke zatraži tajm-aut, ali pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje.

KRAJ IV ČETVRTINE Crvena zvezda - Barselona 65:73

10. minut - Dobrić pogađa bacanja! Nema više vremena!

9. minut - Dve trojke Fajea, da li je kasno?

8. minut - Zvezda će morati da potraži bolja rešenja u napadu!

7. minut - Kori Higins pravi nesportsku nad Davidovcem.

6. minut - Gist postiže dva laka poena, ali onda uzvraća istom merom Mirotić uz mnogo, mnogo sreće.

5. minut - Zvezdina odbrana funkcioniše, Davidovac pogađa za 2!

4. minut - Pokušava Dobrić da vrati Zvezdu u meč!

3. minut - Konačno poeni za Zvezdu, pogađa Dobrić!

2. minut - Šmic pogađa za 3! Ogromna prednost Barselone!

1. minut - Zvezda nesnađena, u potpunom kontraritmu, Barsa nastavlja da uvećava prednost!

KRAJ III ČETVRTINE Crvena zvezda - Barselona 49:59

10. minut - Dobro funkcioniše odbrana Barselona, Zvezda stala u napadu!

9. minut - Gist ne uspeva u prodoru, ali Faje skače i iznuđuje faul! Faje je pogodio šut posle ofanzivnog skoka, ali je istovremeno Lazić faulirao Kjurika, pa je Barselona dobila dva bacanja, a Zvezda dva poena...

8. minut - Gist pogađa jedno slobodno bacanje! Nesportska za Fajea! Nema Zvezda ideju u napadu već nekoliko minuta. Dženkins krade loptu, pa iznuđuje faul i dva slobodna bacanja!

7. minut - Dejvis pravi ogromne probleme Zvezdi, ponovo pogađa za 2! Dženkins promašuje za 3, ali skok Fajea!

6. minut - Kjurik za 3 poena! Barselona je u seriji, nastavlja Mirotić sa sjajnom partijom!

5. minut - Mirotić pogađa jedno slobodno bacanje, pa posle izgubljene lopte Zvezde za 2 poena! Međutim, sjajan potez Simanića!

4. minut - Dejvis sa poludistance!

3. minut - Još jednom sjajni Lorenco Braun! Ponovo bolji početak crveno-belih!

2. minut - Poentira Dejvis! Ponovo usporen ritam utakmice! Sjajan potez Lorenca Brauna!

1. minut - Mirotić dobija ovacije sa tribina zbog pomoći srpskoj porodici! Majk Odžo otvara drugo poluvreme zakucavanjem!

KRAJ II ČETVRTINE Crvena zvezda - Barselona 36:33

10. minut - Dejvis improvizuje i pogađa uz faul! Hanga uz sirenu pogađa za 3 poena! S obzirom na igru Barselona ima dobar rezultat.

9. minut - Mirotić drži Barsu u igri! Davidovac siguran sa slobodnih bacanja! Dobra odbrana Zvezde! Simanić pogađa jedno bacanje.

8. minut - Fajeeeeee za 3 i ogromnu prednost srpskog šampiona! Međutim, 5 vezanih poena Barse i odmah tajm-aut.

7. minut - Promašaje Higins za tri, a potom i Čović!

Da, predahnemo malo od košarke. Da li su Zvezdašice najlepše devojke?

RepublikaFoto: Srpski telegraf

6. minut - Kuzmić pogađa za 2! Nezaboravni trenuci u Pioniru. Kada Zvezda nije znala šta će sa loptom, tu je Kuzmić.

5. minut - Ulazi Davidovac posle prodora pogađa za 2!

4. minut - Higins se prošetao kroz reket Zvezde! Perperoglu vraća sa poludistance!

3. minut - Sjajna akcija crveno-belih, koju realizuje Perperoglu!

2. minut - Vraća Dobrić trojku na identičan način! Kori Higins pogađa novu trojku za Barsu! Ali, Gist nastavlja dalekometnu paljbu!

1. minut - Kjurik pogađa trojku preko Zvezdine odbrane, iznuđen, ali precizan šut!

KRAJ I ČETVRTINE Crvena zvezda - Barselona 16:12

10. minut - Kjurik pogađa sa dva, a onda vraća Perperoglu elegantim poenima. Faje preseca napad, li bez realizacije. Kraj prvog perioda!

9. minut - Faje promašuje za 3! Abrines  pogađa jedno slobodno bacanje! Barselona poteže presing!

8. minut - Zvezda igra sa dosta energije, nova krađa lopte, Dženkins istrčava kontru i povećava vođstvo!

7. minut - Žestoka borba na terenu! Zvezda gubi loptu, faul na Mirotićem koji pogađa jedno bacanje!

6. minut - Simaniiiiiić za tri na isteku napada! Odličan start meča Simanića!

5. minut - Odžo koristi jedno slobodno bacanje! Zvezda izuzetno agresivna u odbrani, ali ne odstupaju Katalonci!

4. minut - Lorenco Braun se prošetao kroz reket i lako poentirao! Zvezda sjajna defanzivno!

3. minut - Dobra igra na startu utakmice oba tima!

2. minut - Odžo zakucava! Dobra odbrana Zvezde! Davidovac promašuje za 3! Mirotić stiže do prvih poena na meču!

1. minut - Boriša Simanić otvara utakmicu sa poludistance!

Ovo je prva utakmica Crvene zvezde od kako je Milan Tomić napustio trenersko mesto i biće veoma zahtevna za šampiona ABA lige. Ekipu će sa klupe voditi Andrija Gavrilović koji će imati veoma težak zadatak, međutim ni u katalonskom timu ne cvetaju ruže pošto je Barselona višestruko desetkovana povredama.

Prvi put ove sezone u 12 izabranih za utakmicu naći će se Ognjen Kuzmić!

Crveno-beli su vezali tri poraza u svim takmičenjima, pa će pred svojim navijačima posle velikog trijumfa nad Fenerbahčeom u 2. kolu najelitnijeg evropskog takmičenja, pokušati da naprave novi podvig.

Barselonu predvodi dobro poznato lice, Svetislav Pešić, čija ekipa ima sve tri pobede u Evroligi, međutim proslavljeni stručnjak ne može da računa na Ertela, Ribasa, Pengosa i Dilejnija.