Mega nije imala snage: Primorska posle preokreta do treće pobede u nizu!

02.02.2020

14:01

Košarkaši Mega Bemaksa poraženi su na gostovanju Primorskoj rezultatom 93:87 u okviru 18. kola ABA lige.

Dejan Milojević

U Kopru je viđeno mnogo preokreta, a izabranici Dejana Milojevića su vodili tokom većeg dela prvog poluvremena, kada su imali i plus 11.

Međutim, domaći tim se vratio u igru i poveo u finišu drugog perioda, potom se ustalio u vođstvu, ali se Mega nije predavala. U poslednjoj četvrtini je, ipak, samo uspela u jednom trenutku da povede, da bi potom Primorska uzvratila, odvojila se na deset poena prednosti i potom privela utakmicu kraju.

Mega je u duelu sa Primorskom bila oslabljena neigranjem Edina Atića i Jurija Macure, koji su zbog bolesti i povrede propustili meč.

Tim iz Kopra je predvodio Nejc Barič sa 24 poena, dok je Sterling Gibs imao jedan manje.

Na drugoj strani, Kendrik Peri je postigao 22 poena, dok je Nikola Mišković imao 16.

Mega je posle 14. poraza na začelju tabele regionalnog takmičenja, sa istim skorom kao Zadar, dok je Primorska na petoj poziciji sa skorom 11-7.