(FOTO, VIDEO) Ponovo radi bioskop: Karijev majstorski povratak posle četiri meseca, Golden Stejt poražen od šampiona!

06.03.2020

08:31

Plejmejker Golden Stejta Stef Kari se posle četvoromesečne pauze i 58 propuštenih mečeva vratio na parket, ali nije mogao da pomogne svom timu da izbegne poraz od šampionskog tima Toronta - 121:113.

Posle 58 propuštenih utakmica... VRATIO SE!

Voriorsi su pred svojim navijačima pružili jak otpor ekipi iz Kanade, međutim, oslabljeni neigranjem Kleja Tompsona i Drejmonda Grina nisu mogli do kraja pariraju Reptorsima.

Gosti su sredinom druge četvrtine imali maksimalnih 14 poena prednosti (54:40), ali je Golden Stejt mnogo odvažnije ušao u nastavak utakmice i na tri i po minuta pre kraja treće deonice poveo je 85:83.

Stef Kari je 63 sekunde pre kraja još jednom vratio nadu Voriorsima i sa penala je oba puta bio precizan za minus 3 (115:112), gosti su serijom 6:0 definitivno prelomili utakmicu.

Sa 37 poena (13/20 iz igre, 4/8 za tri, 7/7 slobodna bacanja) Norman Pauel je ostvario rekord karijere, Kajl Lauri je dodao 26, uz 10 asistencija, Paskal Sjakam 17, a Serž Ibaka 13, uz 13 skokova i 3 asistencije.

Kari je duel završio sa 23 poena (6/16 iz igre, 3/12 za tri, 8/8 slobodna bacanja) i po 7 skokova i asistencija za 27 minuta, Delion Li je imao isti broj koševa, dok je Endrju Vigins upisao 21.

Dragan Bender je postigao 3 poena (1/6 iz igre, 0/3 za dva, 1/2 slobodna bacanja), uz 5 skokova i 4 asistencije za 16 minuta.