(VIDEO) Spuštena zavesa na Evroligu: ZVEZDA PALA U ŠUTERSKOM TRENINGU U MOSKVI!

05.04.2018

19:02 >> 19:00

Košarkaši Crvene zvezde porazom su okončali ovogodišnje takmičenje u Evroligi, pošto je CSKA sve rešio odličnom igrom u poslednjih 10 minuta - 92:81. Utakmica je bila u egalu punih 30 minuta, ali su "armejci" u završnici dodali gas i oduzeli svaku nadu Zvezdi.

RepublikaFoto: euroleague.net
Higins i Lesor u akciji

Košarkaši Crvene zvezde i njeni navijači uzdignute glave napuštaju takmičenje u Evroligi ove sezone sa skorom 11-19. U poslednjem kolu u Moskvi Crvena zvezda je bila ravnopravan protivnik punih 30 minuta, ali su domaćini u završnici dodali gas i rutinski priveli meč kraju u svoju korist rezultatom 92:81.

Zvezda je u prvih 20 minuta iz rasterećenosti stigla do prednosti, koju je držala kroz čitavih prvih 20 minuta. Ročesti i Bjelica su bili posebno nadahnuti da se u što boljem svetlu prikažu pred publikom u Moskvi, a CSKA je držao priključak zahvaljujući sjajnom Fridzonu, ali i donekle Koriju Higinsu.

Zvezda je zahvaljujući košu sa polovine terena Milka Bjelice imala pred odmor vođstvo 37:44, ali od nastavka CSKA dodaje gas.

Higins i Serhio Rodrigez nameštaju nišanske sprave, na drugoj strani Ročesti potpuno staje nakon odličnog prvog poluvremena, tako da CSKA prelazi u vođstvo, minimalno, ali izuzetno dobro za moral ekipe nakon minusa sa poluvremena.

U nastavku, odnosno u poslednjih 10 minuta domaći dodatno pojačavaju ritam, Zvezda sve teže održava korak pomoću sporadičnih momenata inspiracije Branka Lazića.

Na drugoj strani Higin, Hanter i Rodrigez drže nešto jači nivo i CSKA u poslednjig 3-4 minuta dolazi do dvocifrene prednosti koju su održali do kraja susreta - 92:81.

CSKA je zahvaljujući ovom trijumfu došao do 24. pobede čime je samo potvrdio prvo mesto pred start četvrtfinalne plej-of serije. U pobedničkom timu Fridzon i Higins su imali po 18 poena, dok su po 12 dodali Rodrigez i Hanter. U Zvezdi je raspoložen bio Dobrić sa 14, Ročesti sa 13 poena (od toga 11 u prvom delu igre), dok su po 10 pridodali Bjelica, Janković i Davidovac.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Fridzon povećava na 90:78. Kraj meča u Moskvi, CSKA je zabeležio pobedu rezultatom 92:81.

39. minut - Bjelica posle duže vreme daje poene za 86:75, Dobrić trojkom smanjuje na 86:78

38. minut - Preko Otela Hantera CSKA prvi put stiže do dvocifrene razlike večeras - 83:72

37. minut - Stefan Janković smanjuje prednost CSKA sa slobodnih bacanja - 79:72

35. minut - Higins je zaista nerešiva enigma večeras za Zvezdu - 77:70

34. minut - Lesor prekida seriju CSKA - 73:67

33. minut - Sjajna saradnja Vestermana i Voronceviča za +6 ekipe CSKA - 71:65

31. minut - CSKA otvara poenima - 66:63, Rodrigez pogađa trojku kao odgovor na poene Lazića - 69:65

III četvrtina

30. minut - Lazić pogađa važnu trojku i vraća prednost rasterećenoj Zvezdi, ali mu odmah uzvraća Voroncevič - 64:63. Ovo je ujedno bio i rezultat nakon 30 minuta igre u Moskvi

28. minut - Higins pogađa nove poene, CSKA se odlepio na 61:55, Feldin uzvraća u sledećem napadu za 61:58

26. minut - Higins pogađa dugu dvojku za 55:53

25. minut - Vesterman nakon prodora poravnava rezultat na 51:51

24. minut - Lesor uz faul pogađa i opet odvodi svoj tim na dva poseda prednosti - 47:51

23. minut - Viktor Rad novim poenima vraća CSKA u igru, tajm-aut traži Dušan Alimpijević - 45:47. Bjelica odgovara na seriju CSKA - 45:49

22. minut - Hanter nakon nesportskog faula smanjuje na 40:47

21. minut - Trojka na startu drugog poluvremena, Zvezda na +10 - 37:47

II četvrtina

20. minut - Bjelica je sa zvukom sirene pogodio sa više od pola terena za vođstvo Zvezde od 44:37
17. minut - Crveno-beli održavaju vođstvo od tri do šest poena, 31:37
15. minut - Serija Zvezde od 7:2 za vođstvo od 29:31
12. minut - CSKA trojkom Fridzona stiže do prvog vođstva na meču, 26:24

I četvrtina

10. minut - Zvezda posle prve četvrtine vodi 24:23
8. minut - Zvezda je na plus 7 (17:24)
7. minut - Serija domaćeg tima od 9:2. CSKA je prišao Zvezdi na 15:19
5. minut - Zvezda održava dvocifrenu prednost (6:17)

3. minut - Raste prednost Crvene zvezde. Košarkaši CSKA su nemoćni pred raspoloženim igračima Zvezde, 1:9.
2. minut - Dobar početak Zvezde. Gosti vode 5:0
1. minut  - Utakmica je počela

Za ekipu CSKA neće igrati Nando de Kolo.

Zvezda se nije plasirala u plej-of, u koji će CSKA krenuti sa prve pozicije. I pored toga što su maksimalno koncentrisani na finale plej-ofa ABA lige protiv Budućnosti, koje počinje u ponedeljak, momci trenera Dušana Alimpijevića žele da se prikažu u dobrom svetlu i na gostovanju kod najbolje ekipe u ligi.

- Nama ova utakmica dolazi pred početak finalne serije ABA lige i pokušaćemo da je iskoristimo na najbolji način. Da odigramo jaku dobru utakmicu i održimo ovaj tonus protiv izuzetno snažnog protivnika, koji igra sa puno kontakta. Imamo mogućnost i da probamo neke stvari koje će nam biti potrebne za finale ABA lige, ali ne zanemarujemo rezultat - rekao je Alimpijević.

CSKA je u Beogradu slavio sa 85:59.