BREJK ĐETIĆA UZ POMOĆ SUDIJA: Budućnost posle drame pobedila Zvezdu i povela u finalnoj seriji

09.04.2018

16:15 >> 18:47

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu ekipu Budućnosti 80:76 u prvom meču finala plej-ofa ABA lige.

Košarkaši Zvezde pozdravljaju navijače posle poraza od Budućnosti

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Alen Omić sa 14 poena. Tejlor Ročesti je postigao 13 poena i imao 10 asistencija. Stefan Janković je ubacio 12 poena, a Džejms Feldin 10.

Kod gostiju, najbolji je bio Nikola Ivanović sa 20 poena, dok je Nemanja Gordić dodao 18.

Finalna serija igra se na tri pobede. Naredni meč biće odigran u utorak od 18.30 sati u Beogradu.

Treći duel je 13. aprila u Podgorici, a eventualni četvrti dan kasnije takođe u Podgorici. Eventualna majstorica je na programu 16. aprila u Beogradu. Osvajač ABA lige igraće naredne sezone u Evroligi. Titulu u ABA ligi brani Crvena zvezda.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" bila je ispunjena do poslednjeg mesta, a ovo meču prisustvovalo je skoro 8.000 navijača. Međutim, sudije Boltauzer, Radović i Hordov su često pravile greške na ovom meču i to uglavnom na štetu domaćeg tima. Sudije su često iritirale navijače, igrače i stručni štab Zvezde, a domaći su oštećeni u trećoj četvrtini kada su imali najveću prednost. Budućnost je stigla do preokreta, a potom Zvezda nije mogla da uzvrati.

Budućnost je otvorila meč serijom od 7:0. Zvezda je ubrzo uspela da pronađe ritam i uzvrati, ali su gosti prvih 10 minuta rešili u svoju korist 25:22. Serijom 10:2 u finišu druge četvrtine Zvezda je stigla do preokreta i vođjstva od 32:27. Međutim, Budućnost je uspela da uzvrati, a crveno-beli su prvih 20 minuta rešili u svoju korist, 38:37.

Zvezda je u trećoj četvrtini povela sa 47:39, ali su gosti ponovo napravili preokret. Budućnost je posle dve trojke u finišu treće četvrtine u poslednji deo meča ušla s vođstvom, 63:57.

Gosti su posle trojke Kajla Lendrija na šest i po minuta pre kraja Budućnost poveli 71:61. Zvezda je na dva minuta pre kraja prišla na samo tri poena zaostatka, ali nije uspela da napravi preokret i gosti su odneli pobedu.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj meča. Budućnost je slavila sa 80:76.
39. minut - Budućnost održava vođstvo, 79:74. Enis smanjuje na 76:79
38. minut - Davidovac promašuje otvorenu trojku, a Dolman pogađa za 77:72 za vođstvo Budućnosti.
37. minut - Dobra odbrana Zvezde, igrači Budućnosti nisu uspeli da šutnu za 24 sekunde. Janković zakucava za 72:75
35. minut - Serija grešaka oba tima tima. Zvezda je izašla iz bonusa, a potom je poenima Lesora došla do 65:71
34. minut - Gosti trojkom Lendrija po prvi put na meču stižu do dvocifrene prednosti, 61:71. Alimpijević je primoran da traži tajm-aut. Zvezda smanjuje na 64:71
33. minut - Budućnost vodi 68:60. Gosti su potom ispunili bonus. Zvezda ima problema sa linije penala. Omić i Feldin su ukupno promašili tri penala.
32. minut - Gordić pogađa uz faul. Košarkaš Budućnosti pogađa sa linije slobodnih bacanja. Gosti odlaze na plus 7, 59:66.
31. minut - Bez poena u prvom minutu poslednje četvrtine. Dobrić postiže prve poene za Zvezdu, 59:63

III četvrtina

30. minut - Gosti u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom, 63:57 posle trojki Popovića i Ivanovića
29. minut - Budućnost koristi greške Zvezde. Gosti prvi put vode u drugom poluvremenu, 55:57
27. minut - Tri minuta pre kraja treće četvrtine, Zvezda - Budućnost 53:53. Feldin ponovo donosi prednost Zvezd, 55:53.
26. minut - Sjajna asistencija Ročestija za Omića, koji zakucava za 53:50. Igra se poen za poen.

25. minut - Gosti su prišli Zvezdi na 51:50.
24. minut - Budućnost serijom od 4:0 stiže do 47:43. Sudije posle protesta dodeljuju tehničku grešku klupi Crvene zvezde. Žestoki protesti navijača Zvezde. Gosti postižu ukupno pet poena.

22. minut - Zvezda vodi 45:39. Ovo je najveća prednost Zvezde u dosadašnjem toku utakmice. Samo koji sekund kasnije, 47:39 za domaći tim
21. minut - Ročesti postiže prve poene u drugom poluvremenu. Zvezda vodi 40:37, a Ročesti je prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena

II četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi 38:37
18. minut - Zvezda održava minimalno vođstvo, 34:33. Budućnost posle dužeg vremena vraća vođstvo.
16. minut - Budućnost poenima Gordića smanjuje na 32:31. Alimpijević traži tajm-aut za Zvezdu
15. minut - Budućnost posle više od četiri minuta u drugoj četvrtini postiže poene. Uzvraća Enis trojkom, 32:27
14. minut - Zvezda na plus 4 (29:25). Džikić traži tajm-aut
13. minut - Enis trojkom donosi prvo vođstvo Zvezdi, 27:25. Budućnost bez poena u drugoj četvrtini

11. minut - Prve poene za goste u drugoj četvrtini postiže Davidovac, 24:25

I četvrtina

10. minut - Kraj prve četvrtine. Gosti vode 25:22
9. minut - Igra se poen za poen, Budućnosti vodi 21:20

8. minut - Zvezda serijom od 6:0 stiže do 15:16. Gordić potom uz faul pogađa za 15:19
6. minut - Janković pogađa trojku za Zvezdu. Uzvraća Šehović, 9:16
5. minut - Veliki problemi za Zvezdu u napadu. Ekipa Budućnosti održava prednost od pet do sedam poena, 6:13. Gosti su već izašli iz bonusa.
2. minut - Gosti vode 7:0, a Bjelica postiže prve poene za Zvezdu
1. minut - Utakmica je počela. Nikolić zakucava za vođstvo Budućnosti. Greška igrača Zvezde, novi poeni za goste

TOK MEČA:

18:55 - Luka Mitrović je podržao Zvezdu

18:50 - Fudbaleri Zvezde bodre košarkaše

18:40 - Navijači Zvezde su imali pozdrav za gostujuće košarkaše

18:20 - Pun Pionir čeka košarkaše Budućnosti

Biće to treći duel dve prvoplasirane ekipe regularnog dela regionalnog takmičenja. Budućnost je oba meča. Prvi je odigran 15. oktobra prošle godine u Železniku, a Budućnost je slavila 79:75. Podgoričani su 8. januara na svom terenu slavili sa 92:86.

Finalna serija igra se na tri pobede. Drugi meč je na programu u utorak od 18.30 sati u Beogradu. Treći duel je 13. aprila u Podgorici, a eventualni četvrti dan kasnije takođe u Podgorici. Eventualna majstorica je na programu 16. aprila u Beogradu. Osvajač ABA lige igraće naredne sezone u Evroligi.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević uoči starta finalne serije plej-ofa izjavio je da je cilj njegovog tima jasan – nova titula i Evroliga.

- Tu smo gde smo i želeli da budemo na početku ove sezone, u finalu, sa prednošću domaćeg terena. Koji god protivnik da je u finalu, to je protivnik koji je zaslužio i koji zaslužuje respekt. Utakmica sa velikim ulogom i velikim značajem jer nosi Evroligu. Ostao je poslednji korak, izuzetno težak za bilo koju ekipu koja se nalazi u finalu, ali naši prioriteti se znaju - rekao je Alimpijević.