"Morača" krije ključeve pobede: ZVEZDA IZJEDNAČILA SERIJU NA KRILIMA OMIĆA!

10.04.2018

15:48 >> 18:33

Košarkaši Crvene zvezde su u meču nabijenom tenzijama i nervozom uspeli da savladaju Budućnost u drugom meču plej-ofa finale serije i sa rezultatom 1:1 idu na gostovanje u Podgoricu. Alen Omić pogađao u ključnim trenucima i praktično sam doneo pobedu aktuelnom šampionu ABA lige.

Omić u akciji

Nikad napetije veče u "Pioniru". Dolazili su i veći klubovi na noge Crvenoj zvezdi, ali ovo je teško uporediti sa bilo čim. Nervoza je okovala i jedne i druge, Zvezdu zbog potencijalnog drugog poraza čime bi doveli sebe u gotovo bezizlaznu situaciju, a Budućnost zbog velike prilike koja im se pomalo nenadano ukazala nakon trijumfa u prvom susretu.

Zvezda je nakon prvih 10 minuta igre imala prednost od četiri poena, ali broj koševa u prvih 10 minuta (17:13 za crveno-bele) jasno svedoče koliko su ruke drhtale na obe strane.

U nastavku Zvezda dolazi do prednosti 29:19 i kada se činilo da imaju snage da nastave u dobrom ritmu, Gordić i Ivanović su vratili Budućnost na pravi put, pa se na odmor otišlo rezultatom 31:31 koji je obećavao jedno izuzetno uzbudljivo veče u "Pioniru".

Već na samom startu drugog poluvremena Podgoričani nastavljaju seriju sa kraja prvog poluvremena i odlaze do prednosti 31:39. Bilo je vreme da se neko probudi u timu crveno-belih, ali nije baš sve išlo glatko.

Nervoza je bila opipljiva na obe strane, a Budućnost je platila ceh vrlo gruboj igri, pa je tim Dušana Alimpijevića ponajviše sa linije slobodnih bacanja uspeo da dođe do egala - 47:48.

U uvodnim minutima četvrte deonice nastavila se rezultatska klackalica, na jednoj strani Omić, na drugoj Gordić su držali svoje timove u igri, ali je prvi popustio gostujući plej. Slovenački centar je nastavio da muči Lendrija i Barovića, napunio ih je faulovima, pa se mic po mic Zvezda odlepila na 63:59.

Na startu poslednje deonice je pored Omića poene ubacivao i Feldin, čime je možda i presudio ekipi Aleksandra Džikića.

Na kraju su sa linije bacanja crveno-beli potvrdili pobedu i došli do 69:59, iako je bilo vrlo neizvesno gotovo do minut pre kraja susreta.

Sledeća utakmica na programu je u petak u dvorani "Morača" u Podgorici od 20 časova, dok će četvrti meč biti odigran dan kasnije, u subotu od 21h.

Kod crveno-belih Omić je ubacio 15 poena uz 9 skokova, dok je Ročesti pridodao 11. U Budućnosti jedini raspoloženi košarkaš bio je Nemanja Gordić koji je ubacio 22 poena.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj susreta u "Pioniru", Crvena zvezda uspela je da izjednači na 1:1 u pobedama u ovoj napetoj finalnoj seriji - 69:59

39. minut - Alimpijević zove tajm-aut nakon što su se Šehović i Doelman sudarili i izbacili loptu u aut. Crveno-beli pred pobedom u drugom meču finalne serije

38. minut - Gordić pravi četvrti faul, opet Omić ni iz čega donosi Zvezdi poene - 65:59

37. minut - Feldin sa bacanja donosi Zvezdi dva poseda prednosti - 63:59

36. minut - Lendri pravi peti faul za Budućnost, Omić sa bacanja polovičan - 57:56. Omić pogađa uz faul Šehovića - 60:57

35. minut - Suad Šehović donosi izjednačenje sa bacanja - 56:56

33. minut - Janković pogađa trojku nakon ofanzivnog skoka Dobrića - 53:52. Omić pogađa dvojku iz prodora za 55:52, Džikić primoran da traži tajm-aut

32. minut - Gordić pogađa trojku za 50:52

31. minut - Feldin za sada čovek preokreta - 50:48

III četvrtina
Kraj treće četvrtine, vrlo je napeto u "Pioniru", Budućnost ima prednost 48:47

29. minut - Feldin tek sada postiže prve poene za 45:48

28. minut - Dobrić pogađa trojku nakon dužeg vremena, važni poeni za Zvezdu - 43:46

27. minut - Nemanja Gordić pogađa sa poludistance - 40:44. Barović nakon tri ofanzivna skoka pogađa uz faul Feldina...

25. minut - Bjelica sa slobodnih bacanja smanjuje na 37:41

24. minut - Gordić postiže 12. poen - 35:41

23. minut - Zvezda je u minus fazi, Gordić pogađa trojku za 31:39. Ročesti prekida seriju Budućnosti od 20:2 - 33:39

21. minut - Ivanović pogađa dvojku iz kontre uz faul. Ovo je treći faul Branka Lazića - 31:34

II četvrtina

20. minut - Trojka Ivanovića za izjednačenje, 31:31. Poluvreme. Serija gostiju od 12:2
19. minut - Budućnost sigurna sa slobodnih bacanja, 31:28. Dolmen potom promašuje za tri poena za izjednačenje.
18. minut - Budućnost je prepolovila prednost domaćeg tima. Zvezda vodi 29:24, Alimpijević traži tajm-aut
17. minut - Zvezda trojkom Ročestija stiže do dvocifrene prednosti (29:19). Gordić vraća trojku

15. minut - Raste prednost Crvene zvezde. Crveno-beli na plus 7 (26:19). Crveno-beli su izašli iz bonusa
13. minut - Crveno-beli održavaju prednost od šest poena. Enis pogađa uz faul, 23:17

12. minut - Zvezde ponovo stiže do plus 6, 21:15
11. minut - Budućnost postiže prve poene u drugoj četvrtini

I četvrtina

10. minut - Zvezda je prvih 10 minuta dobila rezultatom 17:13

8. minut - Zvezda održava vođstvo, 14:13.
7. minut - Zvezda serijom od 6:0 stiže do najveće prednosti u dosadašnjeg toku meča, 14:10
5. minut - Dolmen donosi vođstvo Budućnosti, 8:10
4. minut - Budućnost ne pogađa sa poludistance, Bjelica siguran za 8:6

2. minut - Trojka Lazića za 6:2, uzvraća Gordić sa dva poena
1. minut - Utakmica je počela. Zvezda poenima Omića vodi 3:2