​ZVEZDA NEPRIKOSNOVENA U SRBIJI: Crveno-beli odbranili titulu

11.06.2018

16:57 >> 18:56

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu u Superligi Srbije!

Košarkaši Zvezde slave novu titulu

Crvena zvezda je na svom terenu pobedila FMP 97:88 u trećem meču finala plej-ofa Superlige Srbije. Crveno-beli su do nove titule stigli serijom 3:0 u pobedama.

Ovo je bila 19. titula Zvezde u istoriji, a četvrta uzastopna.

Najefikasniji u pobedničkom timu na večerašnjem meču bio Alen Omić sa 20 poena, tri poena manje ubacio je Džejms Feldin, Dejan Davidovac je dodao 15, a Filip Čović 13 poena.

U timu FMP-a najbolji je bio Radovan Đoković sa 22 poena.

FMP je bolje počeo utakmicu. Zvezda nije uspevala da pronađe ritam, što je tim iz Železnika iskoristio i poveo sa 16:6. Crveno-beli su, ipak, uspeli da u finišu prve i na početku druge četvrtine uhvate priključak i to najviše zahvaljujući Čoviću i Omiću.

Serijom od 13:0 u finišu druge četvrtine koju je okončao Feldin trojkom uz zvuk sirene, Zvezda je preokrenula i stigla do vodjstva od 56:47.

U istom ritmu nastavila je Zvezda i u drugom poluvremenu, FMP nije uspevao da zaustavi šampiona, koji je pobedom u ovojj utakmici odbranio titulu prvaka Srbije.

Utakmici su prisustvovali i fudbaleri Crvene zvezde, ali i nekadašnji košarkaš crveno-belih Vladimir Štimac i Nemanja Nedović.

TOK MEČA

IV četvrtina

40. minut - Kraj meča! Zvezda je odbranila titulu. Pobeda Zvezde 97:88.
37. minut - Zvezda mirno meč privodi kraju
35. minut - Crvena zvezda na plus 9, 85:76
32. minut - Tehnička greška za kapitena Zvezde Branka Lazića. Zvižduci sa tribina. FMP prilazi na 78:70.

III četvrtina

30. minut - Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom, 77:66
27. minut - Zvezda sigurnom igrom održava vođstvo, 74:60
25. minut - Crveno-beli na korak od nove titule, 66:51
22. minut - Raste prednost Zvezde, 60:47

II četvrtina

20. minut - Zvezda posle prvih 20 minuta vodi 56:47
18. minut - Preokret Crvene zvezde.
15. minut - FMP održava vođstvo. Gosti vode 37:34.

I četvrtina

10. minut - FMP je prvu četvrtinu dobio sa 26:21
8. minut - Igra se poen za poen, FMP - Zvezda 23:14
5. minut - Raste prednost gostiju, FMP vodi 13:6
3. minut - FMP posle prva tra minuta vodi 7:4
1. minut - Utakmica je počela

TOK MEČA;

Crvena zvezda vodi 2:0 u seriji, koja se igra na tri pobede.

Košarkaši Crvene zvezde došli su do dve pobede u dosadašnjim utakmicama i na korak su od osvajanja četvrte uzastopne titule prvaka.

Na drugoj strani, košarkaši FMP-a su u prvoj utakmici za malo, u poslednjim sekundama, propustili priliku da dobiju duel, a sada se nadaju da će bar smanjiti razliku u vođstvu aktuelnog šampiona.