Budućnost posle 15 godina u eliti! Koliko mogu? Džikić SUMNJIČAV!
Košarkaši Budućnosti od 18.45 časova protiv milanskog Armanija nakon 15 godina igraju utakmicu koja ih vraća na staze evropske košarke.
Foto: Tanujug/DIMITRIJE NIKOLIĆAleksandar Džikić je podgoričkom klubu doneo prvu titulu u ABA ligi i sa svojim izabranicima brani čast crnogorske košarke u elitnom evropskom takmičenju.
- Zaista je teško govoriti o tome čime bih bio zadovoljan, niti ja volim tu nekakvu matematiku, da sednem i štikliram tipa "ovde sam u plusu, ovde u minusu". To me ne interesuje jer znam da smo prošle godine dobili neke mečeve gde smo bili otpisani. Imamo težak raspored već od starta, ali treba biti strpljiv, davati ljudima energiju i kad ne ide. Ako ćemo dobijati podršku samo kada pobeđujemo, onda nam takva podrška i nije potrebna. Nama treba čista, bezuslovna energija, samo takva nam može pomoći- ističe Džikić za "Vijesti".
Za podgorički klub poseban problem mogao bi da bude ritam utakmica, na koji jednostavno nisu navikli.
- Od igrača se očekuje da danas budu na maksimumu, a da za dva dana ponovo budu na istom nivou, što nije realno. Samo nekoliko naših igrača imaju iskustvo igranja u Evroligi i moramo mnogo da radimo, a vremena nemamo- rekao je Džikić.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)