(VIDEO) SPEKTAKL U ZAGREBU: Švedska posle produžetaka u finalu EP

26.01.2018

22:39

Rukometna reprezentacija Švedske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je u Zagrebu posle produžetka pobedila selekciju Danske 35:34.

Rukometaši Švedske slave pobedu

Šveđani će se za petu titulu na EP boriti protiv Španije, koja je u prvom polufinalu pobedila Francusku sa 27:23.

Najefikasniji u pobedničkom bio je Matijas Zakrison sa osam golova, dok su Jim Gotfridson i Niklas Ekberg postigli po sedam. U selekciji Danske najbolji je bio Mikel Hansen sa 12 golova.

Švedska je vodila u većem delu meča, a prava drama je viđena u finišu meča. Danska je u 55. minutu izjednačila na 25:25. Švedska je potom povela sa tri gola, ali je Danska u poslednjoj sekundi stigla do izjednačenja.

Međutim, Švedska je i u dodatnih 10 minuta bila bolji protivnik i zasluženo je stigla do pobede.

Finale i meč za treće mesto su na programu u nedelju.