Francuzi prvi finalisti: Umtiti heroj!

10.07.2018

18:41 >> 19:54

Fudbaleri Francuske prvi su finalisti Mundijala u Rusiji pošto su bili bolji od Belgije rezultatom 1:0.

Slavlje Francuza

Prilike vredne pomena u prvih 45.minuta imala je Belgija. Loris je u jednom navratu morao da se izvije koliko je visok kako bi sprečio pogodak Belgijanaca, a posle opasnog šuta Azara, glavom je Varan, loptu poslao tik iznad prečke.

Drugo poluvreme je počelo napadima Belgije. Kada su se Francuzi oslobodili pritiska došli su i do pogotka. Najpre je Žiru šutirao pored Kompanija, lopta se odbila u korner koji je Grizman poslao na prvu stativu, odakle je loptu u mrežu Kurtoe smestio Samjuel Umtiti za 1:0.

Vicel je u 81. minutu sa distance poslao snažan udarac ka golu Francuza, koji je uspeo da odbrani Loris.

Dešam će tako posle osvojenog Mundijala kao igrač 1998. godine imati priliku da isto učini i kao selektor.

U sredu od 20 časova igra se drugo polufinale između Engleske i Hrvatske.

Tok meča:

Kraj Francuzi su prvi finalisti

90. minut: Šest minuta nadoknade

81. minut: Vicel je poslao bombu ka golu Francuske ali je Loris uspeo da odbrani taj udarac

66. minut: Felaini se našao u izgednoj prilici i najozbiljnije pripretio golu Lorisa

64. minut: Mik Džeger na tribinama

61. minut: Kilijan Mbape se razigrao i priredio spektakularan potez kada je loptu doturio do Žirua koji nije uspeo da duplira prednost Francuza. Belgijanci su na drugoj strani imali pristojan napad koji De Brujne nije uspeo da kruniše pogotkom

51. minut - GOOOOL: Samjuel Umtiti za 1:0 sa prve stative loptu smešta u mrežu Kurtoe

50. minut: Belgijanci su stegli Francuze na početku drugog poluvremena, ali je Žiru na drugoj strani šutirao i izborio korner

46. minut: Utakmica je nastavljena

I poluvreme

45. minut: Poluvreme je proteklo bez golova

40. minut - Francuska je imala dobru šansu, Pavar je šutirao, na mestu je bio Kurtoa. Ovo je bila sjajna šansa, najveća za "trikolore".

31. minut - Posle dobre akcije Žiru je pokušao glavom, ali nije pogodio metu...

29. minut - Belgija je mnogo bolji rival, Francuzi se za sada nisu najbolje snašli.

22. minut - Aldervejd je šutirao iz okreta, a Ljoris je uz mnogo muke uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

19. minut: Azar ponovo preti Francuzima, ali je u poslednji čas Varan uspeo da krajnjim naporom loptu pošalje preko prečke.

15. minut: De Brujne do Azara, lepa prilika za Belgiju ali udarac odlazi pored gola.

6. minut - Azar je ubacio loptu, ali je odbrana "trikolora" bila na mestu.

1. minut - Utakmica je počela...

19.40 - Tenzija pred meč je sve veća:

19.35 - Evo i sastava:

19.30 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici između Francuske i Belgije. Mnogi ljubitelji fudbala veruju da je ovo finale pre finala SP.