Novakov teniski čas: Počistio Džumhura sa terena

01.01.2019

18:35

Novak Đoković nije mogao bolje da otvori novu sezonu, deklasirao je Damira Džumhura na startu turnira u Dohi rezultatom 6:1, 6:2 za samo 57 minuta igre.

Novak Đoković

Ako se po jutru dan poznaje, Đoković će protutnjati ne samo kroz Dohu, nego i 2019. godinu. Sa pola snage, nije se pošteno ni oznojio, Đoković je savladao Džumhura i plasirao se u osminu finala turnira gde ga čeka Mađar Marton Fučovič.

Đoković je za samo 24 minuta igre dobio prvi set i najavio da će meč kratko trajati. U dva navrata oduzeo je servis gem rivalu, Džumhuru ništa nije polazilo za rukom, a nije ni imao šansu pored koncentrisanog Đokovića.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku igre. Damir je pokušavao da ostane u meču, ali je jednostavno preslab za ovakvog Novaka koji je trijumfovao očekivano bez izgubljenog seta.