Tenis je lak kada ga igra majstor: Novak furiozno do trećeg kola Vimbldona!

03.07.2019

19:00 >> 19:06

Najbolji svetski teniser Novak Đoković se ekspresno plasirao u treće kolo Vimbldona! On je sa 3:0 u setovima( 6:3,6:2 i 6:2) savladao Amerikanca Denisa Kudlu. Srpski teniser će u narednoj rundi za protivnika imati Poljaka Huberta Hurkača!

Novak Đoković

Prvi set započet je furioznom serijom srpskog tenisera. Nakon nekoliko minuta na semaforu je već pisalo 4:0, pošto je Đoković uspeo već u startu da napravi dva brejka. Kudla je do kraja seta ipak uspeo delimično da se vrati, pa je Novak ovaj deo igre rešio u svoju korist rezutlatom 6:3.

Gde je stao u prvom, Novak je nastavio u drugom setu. Kudla je imao velike probleme da zadrži svoj servis, pa je Đoković čak u tri navrata uspevao da napravi brejk. Doduše, jednom je to uspeo da učini i američki teniser na servis Đokovića, pa je set rešen rezultatom 6:2 u korist prvog na ATP listi.

Ni treći set nije doneo promenu ploče. Đoković je samo dovršio započet posao i brejkom već na startu dokrajčio Kudlu. Ovaj period igre završen je rezultatom 6:2.

Naš teniser je dominirao u svim segmentima igre. Ostvario je čak devet asova više od rivala, pošto je uspeo da odservira na taj način u 12 navrata. Imao je znatno bolju realizaciju kako prvog, tako i drugog servisa, pa nam i sam pogled na statistiku kaže da Kudla danas nije imao šta da traži na Centralnom terenu Old Ingland Kluba.

Đoković će se tako u trećem kolu Vimbldona sastati protiv poljskog tenisera, Hurberta Hurkača, koji je u drugoj rundi izbacio Leonarda Majera pobedviši rezultatom 3:1 (6:7, 6:1, 7:6, 6:3).

III SET

6:2 - Uživajte dok ga gledate! Gotovo je! Đoković dolazi do šestog gema u trećem setu u za 3:0 u setovima i plasman u naredno kolo!

RepublikaFoto: tanjug/AP

5:2 - Dobri potezi Kudle, ali ne dovoljni da se savlada Novak. Svetski broj jedan će u narednom gemu servirati za plasman u treće kolo

4:2 - Trudi se američki teniser, ali jednostavno iskustvo našeg tenisera je veliko, peti as za Noleta

3:2 - Kudla spašava brejk loptu i produžava meč

3:1 -  Laki poeni Đokovića na greške Amerikanca za još jedan gem

2:1 - Prekida Kudla seriju našeg tenisera i dolazi do prvog gema u trećem setu

2:0 - Još jedan brejk Đokovića sa nulom!

1:0 - Amerikanac deluje nervozno, ponovo nastavlja sa greškama i Novak uzima prvi gem u trećem setu

II SET:

6:2- Tenis je prelak, kada ga igra majstor - Nole vodi 2:0 u setovima! Pokušao je Đoković da dođe do poena udarcem kroz noge,što retko kada radi, ali nije mu uspelo. Ipak, publika je to nagradila aplauzom.

5:2 - Vraćamo se na staro, Kudla greši, a Novak dolazi do brejka i prilke da u narednom gemu servira za drugi set

4:2 - Đoković pravi duplu grešku, Kudlin brejk za drugi gem u ovom setu

4:1 - Nole kao furija, još jedan brejk za osvojen četvrti gem

3:1 - Amerikanac nastavlja da greši, šesti as za Novaka, prvi u ovom setu za novi gem

2:1 - Prvi brejk Noleta u drugom setu! Serija direktnih poena na obe strane. Kudla je podigao nivo igre, ali mora mnogo bolje protiv prvog reketa sveta pošto je njegov poslednji potez u ovom gemu bila dupla greška

1:1 - Najbolji reket sveta se brzo oporavio od prvog gema i dolazi do izjednačenja

0:1 - Velika razmena udaraca u prvom gemu drugog seta, Novak je imao priliku za brejk, ali Kudla ipak vodi!

I SET:

6:3 - Novak pokazuje kvalitet i smirenost u igri i dolazi do 1:0 u setovima!

5:3 - Treći as i uzastopni gem za Kudlu na meču!

5:2 - Prvi brejk za Kudlu na meču, Amerikanac se izborio za drugi gem

5:1 - Kudlin prvi gem na meču posle dobrog servisa.

5:0 - Prelepi potezi našeg tenisera, u sledećem gemu servira za set!

4:0 - Šest ne iznuđenih grešaka Kudle, Nole novim brejkom dolazi do četvrtog gema na meču!

Tipsarević dolazi do izjednačenja od 1:1 u setovima protiv Kevina Andersona!

3:0 - Kudla deluje nemoćno protiv prvog reketa planete,ređaju se greške. Srpski teniser novim asom dolazi do trećeg gema vrlo brzo

2:0 - Nakon što je došao do prvog asa na meču, Pudla pravi duplu grešku. Nole dolazi do drugog gema na meču - brejk!

1:0 - Novak posle prvog asa dolazi do gema i prednosti

19.30 - Meč je počeo, prvi servira Đoković

19.23 - Đoković i Kudla su na terenu, počelo je zagrevanje

19.13 - Kada smo već pratili meč Verdaska i Edmunda, Španac je posle 0:2, uspeo da preokrene i slavi sa 3:2.

19.03 - Novak na terenu oko 19:30!

18.45 -Verdasko je izjednačio na 2:2 u setovima što za dodatnih pola sata odlaže Novakov meč

18.31 - Tipsarević servira za opstanak u setu, Anderson vodi 5:3!

18.29 - Janko Tipsarević je smanjio zaostatak protiv Kevina Andersona u prvom setu i trenutno je 4:3 u gemovima za Južnoafrikanca.

18.10 - Za razliku od prvog tenisera sveta, meč Janka Tipsarevića je počeo, a Srbin je već pretrpeo brejk s obzirom da gubi 2:1 od Kevina Andersona, osmog tenisera sveta

17. 50 - Novakov meč je prvobitno trebao da počne u 18 časova, ali je odložen za 18.45 pošto je Verdasko uspeo da pobedi treći set, i tako smanji na 2:1 protiv Kajla Edmunda

17.40 - Još jedan srpski teniser igra svoj meč drugog kola tokom dana, a reč je o Janku Tipsareviću. Njegov protivnik biće osmi reket sveta, Južnoafrikanac Kevin Anderson.

17.35 - U prvom kolu, Đoković je imao težak zadatak pošto se sastao sa Filipom Kolšrajberom koga je pobedio sa 3:0, dok je Kudla bio bolji od Tunižanina Jazirija, takođe maksimalnim rezultatom.

Kudla koji je inače rođen u glavnom gradu Ukrajine, Kievu, važi za jednog dobrog servera, može se očekivati da uzme jedan taj-brejk ili dva. Šanse za plasman u treće kolo su mu minimalne, jer preko puta sebe ima svetskog broja jedan i branioca titule u Londonu.

17.30 - Miomir Kecmanović završio je učešće na Vimbldonu u drugom kolu. Srpski teniser bio je prinuđen da preda meč Beonoi Peru, pri vođstvu Francuza 7:5 (5), 6:4.