Đoković demonstrirao nadmoć: Najbolji teniser sveta preslišao Kolšrajbera za četvrtfinale u Dubaiju!

26.02.2020

16:13

Srpski teniser Novak Đoković se posle dominantne partije protiv Filipa Kolšrajbera plasirao u četvrtfinale turnira u Dubaiju pošto je bio bolji rezultatom 6:3, 6:1.

Đoković u četvrtfinalu u Dubaiju

Nakon pet gemova bez brejka i bez prilike bilo koga od dvojice igrača da ugrozi servis drugog, Đoković je došao do dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste i poveo sa 4:2, što je potom potvrdio na servisu.

Samo pola sata Đokoviću je bilo potrebno da osvoji prvi set. Do vođstva 1:0 srpski igrač došao je rezultatom 6:3.

Već u prvom gemu drugog seta Đoković dolazi do dve brejk lopte, prvu koristi odmah za vođstvo od 1:0.

Uz nekoliko odličnih poena Đoković osvaja svoj gem, a potom iskoristivši drugu brejk loptu pravi i novi brejk ponajviše sjajnom defanzivom u odlučujućem poenu i tako poveo sa 3:0.

Kolšrajber je tek u 5. gemu trećeg seta uspeo da osvoji svoj servis, posle čega je Đoković rutinski priveo meč kraju i slavio sa 6:1 u odlučujućem setu.

Najbolji teniser sveta će u četvrtfinalu odmeriti snagu sa Karenom Hačanovim.