AKO VAS BOLE LEĐA ODMAH OVO PROMENITE U ISHRANI: Ukočenost i upala će se smanjiti!
U pitanju je pet namirnica koje vam mogu pomoći.
Da li ono što jedete može doprineti bolovima u leđima? Pokazalo se da mnoge namirnice smanjuju (ili povećavaju) upalu, poznati uzrok bolova u leđima. Dakle, kada imate bolove u leđima, promena ishrane može vam pomoći da to izbegnete.
- Ako se ne kontroliše, upala će izazvati nemir u telu, stvarajući sve vrste problema, uključujući bol u donjem delu leđa - kaže Majkl Peri, glavni medicinski službenik i suosnivač Laser Spine Institute.
- Jako obojeno voće i povrće su ključni deo antiinflamatorne dijete - kaže Dana Grin nutricionista.
Ako tražite namirnice koje smanjuju bol u leđima i pune su hranljivih materija, probajte šargarepu, cveklu, slatki krompir, trešnje, bobičasto voće, obično su posebno bogate antiinflamatornim supstancama. Takođe, pijte zdrave biljne čajeve i prave čajeve (zeleni, oolong i beli), kurkuma, kurkumin, luk, origano i beli luk i lubenica, kaže ona. Preporučuje i bilje i začine, uključujući bosiljak, cimet, đumbir, ruzmarin, nar i crno vino, grožđe.
Doktor Peri dodaje da se pokazalo da maslinovo ulje, zeleni čaj, voće i povrće jarkih boja smanjuju upalu hrskavice kičme, što pomaže u kontroli bolova u leđima i ukočenosti. Kada jedete povrće, mislite da je zelenije bolje, kaže on. Kelj, spanać i brokoli su na vrhu liste za antiinflamatorna svojstva protiv bolova u leđima, piše "Svaki dan zdravlje".
Drugi dobri izbori hrane za dijetu za ublažavanje bolova: avokado; orasi (bademi, pekan i brazilski orasi); nemasni proteini, kao što su piletina i ćuretina; pasulj; i kakao.
Izbegavajte ovu hranu da biste smanjili bol
Robin Beri Kaiden registrovani dijetetičar u Njujorku, kaže da neki ljudi izbegavaju povrće velebilja (paradajz, patlidžan, beli krompir i paprike) kao deo antiinflamatorne dijete.
- Međutim, nijedno istraživanje to ne podržava. Da biste saznali da li ovo povrće doprinosi zapaljenju u telu, nemojte ga jesti dve nedelje i videti da li će vaši simptomi nestati - baš kao što bi trebalo sa bilo kojom drugom potencijalno osetljivom hranom. Uvek razgovarajte sa svojim lekarom ili registrovanim dijetetičarom kada unosite promene u svoju ishranu - rekla je.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)