REAL DOBIO PENAL RULET NA ETIHADU! IMAĆEMO NOVOG ŠAMPIONA EVROPE! Englezi idu kući!

17.04.2024

23:48

Fudbaleri Real Madrida i Bajern Minhena plasirali su se u polufinale Lige šampiona pobedama nad Mančester sitijem i Arsenalom.

Mančester Siti - Real Madrid 1:2 (4:5) (posle penala)

'76 De Brujne; '12 Rodrigo

Bajern - Arsenal 1:0 (3:2)

'63 Kimih

Na Etihadu je bilo baš onako kako se i očekivalo - "pucalo" je na sve strane. I počelo je ranim golom u 12. minutu Rodriga. Brazilac se pretplatio na to da progoni "građane" u Ligi šampiona i, iako mu je saigrač iz reprezentacije Ederson zaustavio prvi udarac,

lopta mu se odbila pravo na nogu, pa mu nije bilo teško da iz drugog pokušaja bolje završi. Ipak, to je bilo sve od Reala u prvom poluvremenu. Očekivano, Siti je potpuno preuzeo kontrolu na terenu, Haland je pogodio prečku, De Brujne slao "rakete" ka Luninu, ali ništa od toga nije završilo u mreži Ukrajinca.

U drugom delu nastavilo se u istom ritmu, "građani" su "sabili" u svoj šesnaesterac igrače Reala i gol je jednostavno visio u vazduhu.

Slavlje De Brujnea

Sve dok se konačno nije i dogodio u 76. minutu. Kevin de Brujne je konačno uspeo da savlada Lunina nakon što je iskoristio užasnu reakciju odbrane gostiju i zakucao loptu u mrežu Madriđana. A onda je samo nekoliko minuta kasnije mogao da zaokruži fenomenalan meč, ali je promašio stopostotnu šansu sa oko 10 metara i ostavio u neverici sve navijače na Etihadu. Ujedno je time i poslao meč u produžetke. Tamo se videlo da su obe ekipe ostale bez snage, pa je Real nekako izdržao do penala, a onda je drama dostigla vrhunac.

Ederson brani penal Modriću i diže ceo Etihad na noge, samo da bi usledio najhladniji tuš koji je "odvrnuo" Lunin odbranivši udarce Bernardu Silvi i Kovačiću. Usledili su pogoci na obe strane do kraja, da bi poslednji penal realizovao Ridiger i tako poslao Real u polufinale Lige šampiona, zasluženo ili ne, nije ni bitno - imaćemo novog šampiona Evrope.

Susret u Londonu je blago razočarao po pitanju uzbuđenja, pogotovo kada je prvo poluvreme u pitanju. Ili smo se mi samo možda razmazili nakon svih ovih neverovatnih četvrtfinalnih duela... Može se reći da je meč bio izjednačen, sa sličnim brojem šansi
na obe strane, dok su u prvom poluvremenu najozbiljnije prilike imali Mazraui sa jedne, odnosno Haverc sa druge strane.

U drugom delu Bajern je zaigrao bolje i odmah došao do velike prilike kada su okvir gola pogađali Gorecka, pa Mazraui. To je samo nagovestilo ono što je bilo neizbežno za "tobdžije", a došlo je u 63. minutu. Kimih je svom silom natrčao na loptu i praktično je glavom zakucao u mrežu nemoćnog Raje, te tako poslao Bavarce u polufinale Lige šampiona gde se već nalazi jedan nemački klub. Englezi idu kući.

TOK MEČEVA

KRAJ

3:4 - Ridiger pogađa i Real ide u polufinale Lige šampiona!

3:3 - Ederson je šutirao penal i pogodio! Hrabro od njega, ali mora da odbrani sledeći udarac!

2:3 - Naćo siguran sa bele tačke! Real u poslednju seriju ulazi sa vođstvom!

2:2 - Foden je najsigurniji izvođač do sada!

1:2 - Real preokreće! Vaskez je pogodio penal!

LUNIN JE HEROJ REALA! UKRAJINAC BRANI PENAL I KOVAČIĆU!

1:1 - Belingem izjednačuje!

UŽASAN PENAL BERNARDA SILVE! LUNIN GA JE PROČITAO I UZVRATIO!

MODRIĆ PROMAŠUJE PENAL! BRANI EDERSON!

1:0 - Alvarez pogađa prvi penal!

KRAJ! PENALI NA ETIHADU

120. minut - Alvarez je uputio i poslednji pokušaj ka golu Lunina, ali bezuspešno...

113. minut - Ispred Kovačića se u poslednjem momentu isprečio Ridiger!

POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

105. minut - Kakva prilika za Ridigera na samom kraju prvog produžetka! Malo je falilo da Nemac matira Edersona.

100. minut - Vidi se da su igrači oba tima i te kako umorni, bez ozbiljnijih šansi na obe strane.

POČELI SU PRODUŽECI NA ETIHADU

Siti i Real će morati u produžetke! Gledaćemo još kvalitetnog fudbala!

KRAJ MEČA U MINHENU! Bajern je eliminisao Arsenal i plasirao se u polufinale Lige šampiona!

87. minut - Musijala je mogao da reši sve u Minhenu, probio je po strani i šutirao, ali pravo u Raju.

81. minut - Auuuu, šta je promašio De Brujne sada! Imao je priliku da stavi šlag na tortu na perfektnu partiju, ali nije iskoristio stopostotnu priliku, poslao je loptu preko gola Lunina sa penala!

76. minut - Evo ga! Kevin de Brujne pogađa za izjednačenje na Etihadu i konačno je Siti probio bedem ispred gola Reala! Dobro se pozicionirao Belgijanac i iskoristio lošu intervenciju odbrane posle šuta Dokua, te zabio loptu pored Lunina!

71. minut - I nova prilika za Siti i to velika! Griliš je šutirao, Lunin odbranio, a De Brujne nije stigao da spremi loptu u mrežu nakon toga. Real je zaključao gol.

63. minut - Evo pogotka u Minhenu! Jozua Kimih donosi Bajernu prednost protiv Arsenala! Pocepao je mrežu glavom posle centaršuta Mazrauia!

53. minut - Koliko šansi propušta Siti! Foden je šutirao posle velike zbrke u petercu, ali je Lunin uspeo da se vrati i zaustavi udarac.

47. minut - Velika šansa za Bajern! Prečku je pogodio Gorecka, a potom stativu Mazraui. Od svega korner.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minut - Evo prilike i za Haverca čiji je pokušaj glavom zaustavio sjajno Nojer.

36. minut - Samo je pitanje momenta kada će Siti dati gol ukoliko ovako nastavi - Grilišev udarac završio je u spoljnom delu mreže posle odličnog bloka Ridigera.

33. minut - Kako se rasplamsala borba - kakav je ovo atomski fudbal! Propala je još jedna kontra Reala, pa je De Brujne poslao još jednu "bombu" ka Luninu koja je otišla tik iznad prečke.

32. minut - Griliš je pokušao lepo posle solo prodora, ali je Karvahal skrenuo loptu u korner.

31. minut - Razigrao se Arsenal u Londonu, Martineli je šutirao snažno, ali u Nojera.

27. minut - Kevin de Brujne je poslao raketu ka Luninu, ali je Ukrajinac krajnjim naporima zaustavio šut Belgijanca!

23. minut - Mazraui je u Minhenu mogao da donese prednost svom timu, šutirao je malo pored gola Raje.

19. minut - Kakva prilika za Siti da izjednači! Haland je pogodio prečku.

12. minut - RODRIGO POGAĐA ZA 1:0 ZA REAL! Najbolji mogući početak za Madriđane na Etihadu! Propust u odbrani domaćeg kluba iskoristio je Brazilac koji polako postaje Sitijev "dželat", te iz odbijene lopte nakon intervencije Edersona pospremio iz drugog pokušaja istu u mrežu.

11. minut - Kamavinga prvi preti večeras, ali je Ederson "ukrotio" šut Realovog veznjaka.

POČELI SU MEČEVI

PRE UTAKMICE

20:10 - Evo i svih sastava za večeras:

Mančester siti: Ederson - Voker, Diaz, Akanđi, Gvardiol - Rodri, De Brujne - Silva, Foden, Griliš - Haland

Real Madrid: Lunjin - Mendi, Ridiger, Načo, Karvahal - Valverde, Kamavinga, Kros - Belignem - Rodrigo, Vinisijus

Bajern Minhen: Nojer - Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui - Lajmer, Gorecka - Sane, Musiala, Gereiro - Kej

Arsenal: Raja - Vajt, Gabrijel, Saliba, Tomijasu - Odegard, Žoržinjo, Rajs - Saka, Haverc, Martineli

UVOD

Izvanredno je bilo u Ligi šampiona prošle večeri kada su španski timovi potučeni posle velikih preokreta. Ništa manja uzbuđenja ne očekuju se ni večeras kada ćemo saznati hoće li neki španski tim otići u polufinale, te hoće li Bajern uspeti da spasi sezonu uspehom u Evropi.

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida odmeriće snage u okviru revanš meča četvrtfinala Lige šampiona. Prvi okršaj ova dva tima završen je rezultatom 3:3 u jednom fantastičnom meču. Sigurno je da ćemo uživati u predstavi dvojice virtuoza kao što su Karlo Anćeloti i Pep Gvardiola.

Trener Građana je pred ovu utakmicu rekao da smatra Real odličnim timom.

- Zaista smatram da je Real izuzetan tim. Real uvek ima dobar tim. To je moje mišljenje, ali znam da mi ljudi ne veruju kada kažem nešto lepo o Realu. U Madridu će misliti da se šalim, ali nije tako - rekao je Pep.

U isto vreme, Bajern će pokušati da u Minhenu nadigra i te kako raspoloženu ekipu Arsenala nakon što je susret u Londonu završen sa 2:2.

Hari Kejn pričao je pre meča o svom "prokletstvu".

- Posvećen sam tome da postigne het-trik u sredu, da prođemo dalje - rekao je Kejn, pa se našalio na račun svog prokletstva, što se verovatno nije svidelo navijačima Bajerna:

- Sada sam fokusiran na Bajern, izgleda da sam ga zaustavio. Ali ko zna, možda pređem u PSŽ i prekinem njihovu dominaciju u Francuskoj.