JOŠ JEDAN SPEKTAKL U LIGI ŠAMPIONA: Bajern i Real podelili plen, sve se rešava u Madridu!

30.04.2024

22:51

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Real Madrida remizirali su u prvom polufinalnom meču Lige Šampiona u Minhenu sa 2:2.

Bajern Minhen - Real Madrid 2:2

'53 Sane, '57 Kejn; '24, '83 Vinisijus Žunior

Timovi kao da su nastavili tamo gde su stali u četvrtfinalu pružajući nam još uzbudljiviju predstavu na Alijanc Areni u Minhenu.

Kada se sve sagleda, bolji je definitivno bio Bajern, ali Real prosto izgleda ima svog anđela čuvara u Ligi šampiona i koliko god ga nokautirali, on se uvek vrati još jači. Upravo su Madriđani prvi poveli na meču praktično ni iz čega. Bajern je bio mnogo dominantniji, ali je sevnula lopta Krosa za Vinisijusa koji je rutinski savladao Nojera.

Drugo poluvreme bilo je izuzetno uzbudljivo. Sedam minuta po početku istog Sane je postigao pravu golčinu savladavši Lunjina šutem u njegov ugao, da bi nesmotrenu reakciju Lukasa Vaskeza u svom šesnaestercu sa bele tačke u pogodak pretvorio Hari Kejn.

Ipak, ni tu Real nije hteo da se preda i, iako je Bajern i u tim momentima bio bolji tim, Kim Min Džae je napravio pravu glupost oborivši Musijalu pred golom Nojera i na taj način praktično je odlučio pitanje pobednika i konačan rezultat.

Revanš meč ćemo gledati tačno osmog maja na Bernabeuu.

TOK MEČA

KRAJ MEČA

83. minut - Vinisijus pogađa sa bele tačke i donosi izjednačenje Madriđanima!

82. minut - Evo i penala na drugoj strani! Kim Min Džae oborio je nepropisno Rodriga! Prilika za Real da izjednači!

77. minut - Veliku priliku propustio je Vinisijus pogodivši Manua Nojera! iskosa

66. minut - U poslednjem trenutku je Ridiger uspeo da spreči Kejna da postigne još jedan gol!

57. minut - Hari Kejn ne greši sa bele tačke i donosi prednost Bajernu! Kakav blickrig Bavaraca!

55. minut - Penal će biti za Bajern kaže Turpan! Lukas Vaskez je neoprezno startovao nad Musijalom!

53. minut - Kakva golčina Liroja Sanea! Izjednačenje u Minhenu!

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Kejn je umalo izjednačio iz slobodnog udarca! Strašan šut Engleza otišao je malo pored gola Lunjina.

24. minut - Real ponovo vodi ni iz čega preko Vinisijusa! Fudbalski genije Toni Kros poslao je fenomenalan pas u prostor, a Brazilac je rutinski završio akciju pored Nojera koji je bio pomalo neodlučan.

6. minut - Kejn još jednom preti golmanu Reala! Za sad Bajern pritiska.

1. minut Odmah na samom početku Sane je imao fenomenalnu šansu, ali brani Lunjin!

POČEO JE MEČ

PRE UTAKMICE

20:10 - Utakmica počinje za 50 minuta, a poznati su i sastavi.

BAJERN MINHEM (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Dajer, Kim, Mazraui - Gorecka, Lajmer - Sane, Miler, Musijala - Kejn

REAL MADRID (4-4-2): Lunjin - Vaskes, Naćo, Ridiger, Mendi - Čuameni, Kros, Valverde, Belingem - Rodrigo, Vinisijus

UVOD

Fudbaleri Real Madrida i Bajern Minhena odmeriće snage u okviru polufinala Lige šampiona od 21.00 čas na Alijanc Areni. Oba tima se suočavaju sa neizvesnostima u vezi dostupnošću ključnih igrača.

Real Madrid i Bajern Minhen imaju bogatu istoriju u evropskim takmičenjima gde su se 26 puta sastali u Ligi šampiona i njenom prethodniku, evropskom Kupu. Trener Bavaraca Tomas Tuhel je priznao značaj predstojećeg polufinala, budući da je ovo jedina prilika da osvoji trofej ove sezone.

- Dosta toga zavisi od taktike, ali i od inspiracije igrača. Taktika je uvek bitna, jer kao kod vožnje automobila - treneri su ti koji voze. Međutim, igrači imaju određene ideje tokom utakmice i bitno je da se osećaju slobodno da ih sprovedu u delo. Potreban nam je miks sreće i kvaliteta da bismo eliminisali tim Realovog kvaliteta. A, pošto je sreću potrebno zaslužiti, verujem da ćemo uspeti u tome, dodao je Tuhel.

Dok je Bajern uspeo da osvoji Bundesligu 11 puta uzastopno od 2013, ove sezone su izgubili trku za titulu od Bajera Leverkuzena. Nasuprot tome, Real Madrid je na korak od osvajanja La Lige i takođe teži svom 15. trijumfu u Ligi šampiona.

U proteklih šest godina, ova dva fudbalska diva nisu se susrela u Ligi šampiona, sa Real Madridom koji je izlazio kao pobednik iz njihovih nedavnih susreta. Dolazak Luke Modrića na stadion Santijago Bernabeu označio je prekretnicu, jer je Real nadmašio Bajern kako bi stigao do finala 2014. i 2018, dok ih je takođe eliminisao u četvrtfinalu 2017. Real je konstantno trijumfovao na Alijanc Areni u ovim okršajima. Poslednji put kada je Bajern pobedio Real kod kuće bilo je u polufinalu 2012. Videćemo da li to i sada može biti slučaj.

Podsetimo, u četvrtfinalu su Madriđani izbacili Mančester siti posle penala, a Bajern je eliminisao Arsenal.