PARTIZAN - BAJERN: Jači start gostiju u drugom poluvremenu, ali crno-beli im ponovo beže!

Autor: Republika/A.Đ.

15.10.2024

22:22 >> 22:23

Dominacija se nastavlja i u drugom poluvremenu.

PARTIZAN - BAJERN 73:60

(24:15, 25:17, 22:20, 2:8)

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

4. minut - Karlik Džons postiže prve poene za crno-bele u poslednjoj deonici!

3. minut - Nejpir je uz dosta sreće, od tablu pogodio trojku, crno-beli vode rezultatom 71:57!

1. minut - Loš napad Partizana, Nakiću je izbijena lopta da bi u kontri Kančenkov lako poentirao!

Treća četvrtina 71:52 (22:20)

10. minut - Nilikina pogađa novu trojku za Partizan, crno-beli imaju velikih +19 poena prednosti!

8. minut - Odlično se Tajrik Džons snašao u protivničkom reketu, "razneo" je protivničke igrače i lako stigao do novih poena!

7. minut - Odlična odbrana Tajrika Džonsa, da bi potom Bonga bio fauliran koji je pogodio oba slobodna bacanja za +16 poena prednosti!

6. minut - NASTAVLJA SE DOMINACIJA! Nilikina postiže vrlo bitnu trojku kojom se odbija nalet protivnika!

5. minut - Isak Bonga je pogodio oba slobodna bacanja, za +10!

4. minut - Loša igra Partizana u drugom poluvremenu, što koriste gosti i smanjuju razliku na 54:46!

3. minut - Gosti su mnogo bolje otvorili drugo poluvreme i napravili seriju od 9-2, da bi tu seriju trojkom prekinuo Bonga!

2. minut - Košarkaš Bajerna postiže još jednu trojku, gosti smanjuju rezultatski zaostatak!

1. minut - Edvards preko Dejvisa pogađa trojku na otvaranju treće deonice, a onda Sterling na drugoj strani poena lako poentira!

PRVO POLUVREME

Nakon prvog poluvremena košarkaši Partizana vode rezultatom 49:32!

Druga četvrtina 25:17

10. minut - Karlik Džons prekida seriju Bajerna! KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

9. minut - Već četiri napada u nizu završena promašajem. Na njihovu sreću protivnik to ne koristi u potpunosti, te je razlika i dalje velika 47:29.

8. minut - Gosti iz Minhena prave seriju 4-0 što je Željka Obradovića nateralo da odmah reaguje tajm-autom!

7. minut - Ostalo je samo tri i po minuta do kraja prvog poluvremena u kom igrači Partizana dominiraju. Karlik Džons je pogodio oba slobodna bacanja i odveo svoj tim na najveću prednost do sada. Crno-beli imaju tačno 20 poena viška.

6. minut - Novi poeni za Brauna, on na svom kontu već ima 16 poena!

5. minut - On ne zna da stane! Sterling Braun je postigao još jednu trojku, on večeras za tri poena šutira 4/4! Košarkaši Bajerna nemaju nikakvo rešenje za raspoloženog Brauna, ne mogu mu ništa.

3. minut - Kakva igra crno-belih! Nikilika pogađa dva slobodna bacanja, crno-beli imaju čak +14 poena prednosti!

2. minut - Partizan gori! Sterling Braun posle asistencije Alekseja Pokuševskog postiže novu trojku za Partizan!

1. minut - Karlik Džons pogađa sa poludistance na otvaranju druge četvrtine, crno-beli ponovo imaju dvocifrenu prednost!

Prva četvrtina 24:15

10. minut - Odlična odbrana Parnog valjka, a onda zakucavanje Tajrika Džonsa u kontri! Na drugoj strani Branković stiže do poena posle ofanzivnog skoka!

9. minut - Crno-beli su postigli šestu trojku u dosadašnjem toku meča, sada je i Nilikina pogodio!

7. minut - Bonga je iz velike udaljenosti u poslednjoj sekundi napada pogodio trojku i "zapalio" Arenu, crno-beli imaju +8 poena prednosti!

6. minut - Marinković je proigrao Brauna koji je iz ćoška postigao trojku, da bi u narednom napadu položio loptu i sam napravio seriju od 5-0!

5. minut - Vanja Marinković je sjajno probio i lako stigao do svojih prvih poena na večerašnjoj utakmici!

4. minut - Prvo je Obst pogodio sa poludistance, da bi Bonga na drugoj strani parketa pocepao mrežicu pogotkom van linije

3. minut - Igrači Bajerna odgovorili isto, ubacivši trojku.

2. minut - Lundberg je otpočeo sa odličnom trojkom i to sa zvukom sirene. ali su igrači Bajerna odgovorili isto.

1. minut - Prva dvojka je pripala Bajernu, ali je Sterling Braun odmah odgovorio sa jakom trojkom. Dejvis odličan u odbrani, ali je Buker dobio dva slobodna bacanja i oba je kvalitetno iskoristio.

0. minut - Meč je počeo.

PRE MEČA

20:23 - Jam Madar dočekan gnusnim psovkama.

20:20 - Ostalo je samo 25 minuta do početka meča, a kolone na ulazu su jako nepregledne.

20:11 - Čim se parkirao, ušao je direktno u Arenu i to preko reda!

20:06 - Pristigao je i biši predsednik KSS, Predrag Danilović, i to sa sinom!

19:53 - Već su nastale ogromne gužve na severnom ulazu!

19:44 - Snimili smo Acu Pejovića, koji je upravo pristigao na parking Arene.

Okupljanje navijača Partizana ispred Arene

19:35 - Počelo je ozbiljno okupljanje navijača, čak sat vremena pred utakmicu.

UVOD

Iza košarkaša Partizana je neuspešan start u ovosezonskoj Evroligi. U prva dva meča najkvalitetnijg evropskog klupsog košarkaškog takmičenja, puleni Željka Obradovića su doživeli neuspehe u duelima sa Baskonijom i Real Madridom, tako da pred večerašnji meč, nemaju prava na kiks.

Utorak 15. oktobar u 20.45 časova, donosi i prvi duel crno-belih na domaćem parketu, a u Beogradsku arenu stiže minhenski Bajern koji trenutno ima polovičan učinak. U premijernom meču su u svojoj dvorani iznenadili madridski Real (97:89), da bi prethodne nedelje ubedljivo poraženi od aktuelnog vradara Starog kontinenta, ekipa atinskog Panatinaikosa (79:94).

Svi navijači Partizana i ljubitelji košarke koji večeras ne budu u najvećoj dvorani na Balkanu, imaće prilike da duel Partizana i Bajerna iz Minhena prate u direktnom prenosu od 20.45 časova na kanatu TV Sport klub 1 i na portalu Republika.rs u pisanoj formi.

Uoči večerašnjeg meča trener crno-belih Željko Obradović je istakao:

– Igramo protiv tima koji, prvo i prvo, na klupi ima čoveka koji je bio svetski prvak sa reprezentacijom Nemačke. Preiskusan trener i vidi se njegov rukopis u igri njegovog tima gde svaki tajm-aut i prekid koriste da se promeni odbrana, bilo da se radi o zonskom presingu ili o zonskoj odbrani ili o načinu kako brane čovek na čoveka. Imaju specijalne napade posle tajm-auta postavljene za šutere. Imaju visoke igrače koji su sposobni da šutiraju za tri poena, što smo videli protiv Real Madrida. Čeka nas zahtevna utakmica.

Strateg crno-belih se posebno obratio i navijačima:

– Prva je utakmica u Beogradu, voleo bih da navijači Partizana shvate da igramo protiv tima koji je poslednje dve godine nama pružio neverovatno gostoprimstvo. Želim da se poštuje Bajern, da navijaju za nas na način na koji je u redu. Mi na tome insistiramo.

Svi ljubitelji košarke s nestrpljenjem očekuju ovaj susret, a Partizanovi navijači se nadaju da će njihov tim pružiti sjajan nastup i ostvariti važnu pobedu.