MLADENCI POSLE SVADBE POČELI DA OTVARAJU KOVERTE, PA OSTALI U ŠOKU: "Nisu imale potpis, ne možemo da otkrijemo ko je to uradio"!
Porodica Nikolić imala je neprijatno iskustvo nakon svadbe.
Od 150 koverata s očekivanim novčanim darovima od rođaka i prijatelja pozvanih na svadbu, mladenci su iznenađeni pronašli 15 praznih, a u jednoj od njih i šok.
U šali se često kaže da je jedan od najlepših trenutaka za mladence na svadbi kada svi odu, pa mogu pregledati poklone i prebrojati novac iz koverte.
Međutim, Danijela Nikolić iz Niša je na svojoj koži doživela suprotno iskustvo. Kada su ona i njen muž seli sa porodicom da prebroje novac, umesto toga su naišli na mnoštvo praznih koverti ili onih u kojima je bilo obično parče novinskog papira ili samo čestitka.
- Na njima nije bilo potpisa, bile su potpuno prazne. To stvarno nije u redu. Ja razumem da neko nema novca, ali ovo je bezobrazluk. Čuli smo da su se neki drugi mnogo lošije proveli. Nemoguće je otkriti ko je to od gostiju uradio. Obično je velika gužva, koverta se stavlja u kutiju za darivanje mladenaca tako da je to, zaista, teško utvrditi. Niko nikoga ne tera da daruje mladence, ali ove prazne koverte su baš ponižavajuće - ispričala je Danijela.
Osobe koje vas pozivaju bi definitivno to razumele na pozitivan način. No, s praznim kovertama, cela situacija nosi obeležje ne samo nekulturnog, već i nepoštenog postupka.
- Nama je najbitnije da smo se mi lepo proveli, a ove prazne koverte neka idu njima na čast - zaključila je Danijela.
Koliko novca je pristojno staviti u kovertu
Nepisano je pravilo da rodbina i prijatelji treba da daruju mladence minimalno u vrednosti "stolice" koja je za njihovo prisustvo plaćena, u proseku, između 50 pa do 200 evra.
Bračni par Nikolić od 150 koverata u kojima je trebalo da bude novac od rođaka i prijatelja pozvanih na svadbu našao je 15 praznih, a u jednoj je bio obični papir pažljivo izrezan u veličini novčanice, da se na prvi pogled ne vidi da je prevara.
- Postoje naravno i izuzeci. I pored teške materijalne situacije, naši ljudi se trude da ispoštuju običaje, pa su spremni i da se zaduže - dodaje Danijela. Kriza jeste, ali bi bilo poštenije odbiti poziv na svadbu, izviniti se i jednostavno reći: “Nemam para", prenosi Kurir.
BONUS VIDEO:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)