Liverpul slomio tvrdi Palas, Lester nastavio sa sjajnim partijama, Arsenal se obrukao!

23.11.2019

17:09

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Kristal Palas 2:1, u 13. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula

Krajem prvog poluvremena je hrabri Palas stigao do prednosti, Tomkins je bio strelac, ali je iz VAR sobe doneta odluka da njegov pogodak bude poništen zbog prekršaja koji se dogodio u kaznenom prostoru "Redsa" uoči pogotka.

Otišlo se sa 0:0 na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku ekipa Jirgena Klopa stigla do prednosti.

Ubacio je Robertson loptu sa leve strane, ona je došla do Manea, koji je uspeo da je pošalje ka golu rivala, Guaita nije uspeo da sačuva mrežu, lopta se od stative ušunjala u gol Palasa za 0:1.

Bio je prilika na obe strane do kraja susreta, Firmino je mogao da duplira prednost gostiju, ali je Guaita odlično intervenisao, da bi u samom finišu Alison odbranio udarac Šlupa, potom je Benteke za malo bio neprecizan.

A onda, 82. minut, lepa akcija Palasa, Taunsend je proigrao Zahu, a ovaj pronašao put do mreže rivala za 1:1.

Ipak, Liverpul vraća prednost već u 85. minutu, gužva nakon kornera, dobro se snalazi Firmino, koji matira Guaitu za 2:1.

Lester je nastavio da beleži sjajne rezultate, sada su slavili na "Ameksu" protiv Brajtona sa 0:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi Lester nakon 20ak minuta igre u nastavku stigao do prednosti.

Vardi je pronašao Pereza, koji donosi prednost "Lisicama" u 64. minutu.

U 82. minutu penal za goste, koji u gol pretvara Vardi, sve je postalo jasno u Brajtonu, gosti su imali dva gola viška.

Do kraja nije bilo promene rezultata, peti vezani trijumf Lestera u Premijer ligi.

Arsenal je ponovo razočarao, remizirali su i to na "Emirejtsu" Sautemptonom, ekipa sa najgorom odbranom u ligi umalo je slavila, na kraju 2:2 (1:1) na severu Londona.

Vulverhempton je nastavio sa dobrim rezultatima, slavili su kao gosti protiv Bornmut sa 1:2 (0:2).

Everton je ponovo razočarao, izgubili su na "Gudisonu" od Noriča sa 0:2 (0:0).

Barnli je bio ubedljiv na "Vikaridžu" protiv Votforda, slavili su sa 0:3 (0:0).