(VIDEO) Remi Sevilje i Espanjola po meri Hetafea, nula u susretu Leganjesa i Betisa!

16.02.2020

15:16

Fudbaleri Sevilje i Espanjola remizirali su rezultatom 2:2 (1:1) u 24. kolu La Lige. Sevilja je imala prednost, Espanjol preokrenuo, ali i ostao sa igračem manje, pa nije uspeo da sačuva prednost.

Fudbaleri Sevilje

Domaći su poveli već u 15. minutu, Suso je centrirao sa desnog boka, a Okampos bio najviši u skoku - 1:0.

Katalonci su uspeli da se vrate, u 35. minutu, a strelac je bio Embarba iz slobodnog udarca - 1:1.

Abelardov tim je u drugom poluvremenu zaigrao još bolje i posle samo pet minuta preokrenuo. Kaleri je preglavao loptu do Vu Lija, a ovaj rutinski pogađa - 1:2.

Sevilja je morala da krene na svev ili ništa, Hulen Lopetegi je uveo našeg Gudelja i Luka de Jonga, ali je uspela da dođe do gola tek sa igračem više.

U 69. minutu, Viktor Sančez je dobio drugi žuti karton i isključenje, a 10 minuta kasnije, Suso je opet u centru pažnje.

On je lepo povukao loptu u sredinu sa desnog krila i preciznim udarcem sa 20 metara pogodio prvi ugao za konačnih 2:2.

Fudbaleri Leganesa i Betisa odigrali su bez golova u 24. kolu La Lige.

Leganes je imao više pokušaja ka golu, čak 10, ali od toga samo jedan u okvir i samim tim i nedovoljan za neki bolji rezultat.

Na drugoj strani, Betis je očekivano imao veći posed lopte, čak 66% u svojim nogama, ali je teško dolazio do pravih prilika - svega tri pokušaja ka golu Leganesa.

Najbolju priliku na utakmici propustio je Karles Alenja u 81. minutu kada se maestralnom intervencijom istakao golman Sorijano. Prethodno je Sorijano takođe zaustavio solidan pokušaj Kanalesa, te zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Betis je u nadoknadi vremena ostao sa igračem manje, pošto je Borha Iglesias dobio direktno isključenje.