"Orlovi" nisu raširili krila: PORAZ OD MAROKA

23.03.2018

19:05 >> 21:33

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prijateljskoj utakmici od Maroka 2:1.

Detalj sa meča

Tako je Mladen Krstajić zvanično porazom, debitovao kao selektor "Orlova".

Marokanci su poveli u 27. minutu, kada je u kaznenom prostoru Srbije, Maksimović oborio protivničkog fudbalera, sudija je pokazao na penal, a mrežu Dmitrovića pogađa Zijeh.

Deset minuta kasnije Mitrović nije uspeo loptu da prosledi do Kostića u kaznenom prostoru, prvi talas napada Marokanci su otklonili, ali je lopta došla do Ljajića koji je odlično sačekao da Tadić krene u prazan postor, prosledio mu loptu a Tadić na svom pedesetom nastupu u nacionalnom dresu postiže pogodak – 1:1.

Samo tri minuta kasnije, Marokanci ponovo dolaze do prednosti. Butaib postiže gol, posle greške Maksimovića koji je dozvoli da mu se protivnik izvuče na drugu stativu i pogodi mrežu Dmitrovića. Deluje da su "Orlovi" očekivali da će Marokanci izbaciti loptu jer je na terenu bio jedan njihov saigrač. Ipak sedam igrača Srbije je bilo u odbrani, na samo trojicu Marokanaca.

Drugo poluvreme nije bilo sadržajno kao prvo, bez preteranih prilika i šansi. Treba napomenuti da je Krstajić napravio svih šest, dogovorenih izmena.

U utorak u Londonu Srbija igra protiv Nigerije drugi pripremni meč za Svetsko prvenstvo.

TOK MEČA:

II poluvreme

90 + 4: Kraj meča

90. minut: Četiri minuta nadoknade

87. minut: Kada Prijović nije uspeo da iz prvog naleta doda loptu ka Gaćinoviću, povukao je loptu u kazneni prostor, ubacio loptu ali Mijat ne uspeva  dobro da je zahvati pa lota odlazi visoko preko gola

85. minut: Borbeni Kostić uspeva da otme loptu i izbori prekršaj nadomak kaznenog prostora, po strani. Oštar centaršut ali Marokanci uspevaju da se odbrane

82. minut: Ljajić izlazi Prijović u igri

78. minut: Obradović umesto Kolarova. Kapitenska traka na ruci Baneta Ivanovića

76. minut: Kostić iz izgledne prilike šutira ka golu Maroka ali pravo u golmana Munira. Pootm šansa i za Mitrovića

73. minut: Ivanović umesto Maksimovića. Grujić posle kornera preti Marokancima, ali rezultat ostaje isti

72. minut: Loš pas na sredini terena ka Dušku Tošiću,  Zijah je sam trčao ka Dmitroviću, za trenutak se spetljao što je iskoristio Maksimović da ga sustigne i loptu izbije u korner

71. minut: Gaćinović umesto Tadića

67. minut: Grujić u igri umesto Matića

58. minut: Benatija i Kostić su se povlačili u kaznenom prostoru Maroka, pre centaruša sa leve strane, sudija se nije oglasio a Kostić je loptu prebacio preko prečke

56. minut: Dobra akcija Srbije, Kostić je propustio loptu koju mu je prosledio Milivojević, ali je Kolarov iz drugog plana uspeo da centira po zemlji ka Mitroviću koji je loptu zakačio ali nije uspeo da ju prosledi u mrežu

54. minut: Sa 23 metra Busufa je oprobao udarac ali nije bilo opsasno po gol Dmitrovića

46. minut: Počelo je drugo poluvreme. Luka Milivojević je ušao u igru umesto Živkovića

I poluvreme

45. minut: Kraj prvog poluvremena

40. minut: Butaib postiže drugi gol za Maroko. Jednostavna akcija, Marokanci su išli u napad 2 na 7, jednostavan centaršut, Butaib se izvukao na drugu stativu iza leđa Maksimovića i savladao Maroko

37. minut: Sjajno je Ljajić sačekao da u kazneni prostor uđe Tadić, gurnuo mu loptu, spojio ga sa golom, a Tadić ovu lepu akciju kruniše golom. Može se diskutovati da li je igrač Sautemptona bio u ofsajdu ili ne

27. minut: Penal za Maroko! Maksimović je kasnio a potom i pao na nogu protivničkog fudbalera koji je pao u kazneonom prostoru, reklo bi se opravdano dosuđen penal. Strelac gola Zijeh!

23. minut: Slobodan udarac za reprezentaciju Srbije sa velike udaljenosti, po levoj strani, ali je novi kapiten Srbije Kolarov uspeo da prevari živi zid, poslao loptu ispod njih, ali udarac nije bio dovoljno jak da bi pogodio mrežu

19. minut: Duško Tošić ponovo u prilici, ovaj put posle kornera ali igrač Bešiktaša nije uspeo bolje da iskontorliše loptu

15. minut: Prva javna opomena na utakmici z afudbalere Maroka, malo zbog prigovora malo zbog oštrog starta. A u istom minutu Maksimović u dresu Srbije dobija žuti karton

10. minut: Poslednja linija odbrane Srbije stoji dosta visoko. Aleksandar Mitrović je u ovom trenutku primoran da izlazi do centra kako bi pokupio loptu. Bez prilika

3. minut: Posle ubačene lopte sa desne strane, posle prekršaja, Duško Tošić je promašio loptu inače bi bilo opasno po gol Munira

1. minut: Utakmica je počela

Intoniranje himni

Dušan Tadić večeras igra pedeseti meč u nacionalnom dresu, a poklon mu je uručio Slaviša Kokeza, predsednik FSS.

Statna postava "Orlova"

Startnih 1⃣1⃣ | ?? ?️ ?? #Orlovi #FSSrbije

A post shared by ФУДБАЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ (@fudbalskisavezsrbije) on Mar 23, 2018 at 11:50am PDT

MAROKO: Munir, El Ahmadi, Mendil, Dirar, Amrabat, Belhanda, Benatia, Sais, Zijeh, Butaib.