DAN CRVENIH KARTONA NA OSTRVU: Arsenal posle preokreta do pobede, goleada u Burnmautu!

25.08.2018

16:27

Fudbaleri Arsenala uspeli su da stignu do prve pobede u novoj sezoni i to nakon preokreta. Vest Hem je poveo golom Arnautovića, ali su se ekipa Unaja Emerija konsolidovala i slavila sa 3:1 (1:1).

Monreal proslavlja izjednačujući pogodak

Ekipa sa "Emirejtsa" došla je do prva tri boda nakon zaista velike borbe. Poveo je Vest Hem preko Arnautovića (25. minut), ali je Španac Monreal ipak poravnao pre odlaska na odmor, tada sa igrao 30. minut. Drugo poluvreme proteklo je u znaku tima Unaja Emerija, koga su navijači terali iz Arsenala,  su uspeo je da postigne još dva gola. Prvo je Diop skrenuo loptu u svoju mrežu (70. minut) da bi tačku na i stavio Dani Velbek u drugom minutu nadoknada vremena.

Unaj Emeri na meču protiv Vest Hema

Zanimljivo je bilo u Burnmautu gde su pljuštali golovi, ali i crveni kartoni pa je tako viđeno četiri pogotka i po jedan crveni karton na obe strane (2:2). Uzbuljivo je bilo i u Sautemptonu gde je Lester siti zahvaljujući štoperu Hariju Megvajeru u 93. minutu došao do važna tri boda. Dosadno je bilo u Hadersfildu, tamo su domaći igrali bez golova protiv novog premijerligaša Kardifa.

Kolo se nastavlja od 18.30 časova utakmicom na Enfildu između Liverpula i Brajtona.