(VIDEO) KRALJ PAO U MADRIDU: Zvezda trojkama srušila moćni Real

01.12.2017

19:46 >> 21:57

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Madridu ekipu Reala 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25) u 10. kolu Evrolige.

RepublikaFoto: euroleague.net
Slavlje košarkaša Zvezde u Madridu

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tejlor Ročesti sa 18 poena, dok je Milko Bjelica dodao 16. Pero Antić je ubacio 11, a Ognjen Dobrić i Džejms Feldin po 10 poena. Zvezda je na ovom meču postigla čak 17 trojki.

U poraženom timu najbolji je bio Luka Dončćić sa 20 poena.

Crvena zvezda posle ovog trijumfa ima skor od tri pobede i sedam poraza. Real ima po pet pobeda i poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Efesa, dok će Real gostovati Olimpijakosu.

Real je dobio prvu četvrtinu 24:19,  a onda je Zvezda trojkama stigla do vođstva i prvo poluvreme je rešila u svoju korist 46:39. Crveno-beli su nastavili sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a gosti su često imali i dvocifrenu prednost. Zvezda je nekoliko puta odbila napade domaćeg tima, a u finišu meča viđena je prava drama. "Meč viner" je bio Antić, koji je u poslednjih 30 sekundi prvo odigrao sjajnu odbranu na Luki Dončiću, pa pogodio trojku za pobedu.

TOK UTAKMICE:

40. minut - Kraj utakmice. Pobeda Zvezde, 87:83.

39. minut - Davidovac približava Zvezdu velikom trijumfu - 81:84. Real nije iskoristio napad, a Antić je trojkom uvećao prednost Zvezde, 83:87

38. minut - Dončić donosi izjednačenje 79:79, ali Feldin pogađa dva poena u nastavku
37. minut - Dobrić i Dončić pogađaju trojke - 75:79
35. minut - Kakva rola Dangubića! Pogađa dve trojke u važnim trenucima za 69:76!
33. minut - Ročesti odbija napad Reala trojkom za 66:70
31. minut - Fernandez pogađa daleku trojku za 61:67, Kerol se nadovezuje novom trojkom 64:67

IV četvrtina

30. minut - 58:65 nakon poena Rejesa sa linije za slobodna bacanja, Davidovac pogađa za kraj četvrtine 58:67!
29. minut - Dobrić ne da dvocifrenu prednost - 54:65
27. minut - Tompkins smanjuje na 51:60, Bjelica pogađa novu trojku za 51:63! Zvezda šutira trojke 12/24!
25. minut - Zvezda uzvraća istom merom i vraća se na dvocifrenu prednost - 47:57
24. minut - Real serijom 6:0 smanjuje zaostatak na 47:52

22. minut - Zvezda ide na +10 - 41:52
21. minut - Real otvara trojkom drugo poluvreme - 42:46, ali mu vraća Feldin u sledećem napadu za 42:49

III četvrtina

20. minut - Crvena zvezda posle 20 minuta vodi 46:39
18. minut - Crvena zvezda održava vođstvo, 40:34
16. minut - Preokret Zvezde. Nova serija crveno-belih. Zvezda trojkom Lazića vodi 39:34

12. minut - Raste prednost Reala. Domaći vode 28:21

II četvrtina

10. minut - Real posle prvih 10 minuta vodi 24:19. Luka Dončić je u finišu prvog poluvremena doneo prednost svom timu. Novi problem za Zvezdu povredio se Nikola Jovanović
9. minut - Trojka Dončića, uzvraća Antić
8. minut - Real stiže do izjednačenja protiv Crvene zvezde, 14:14. Crveno-beli su napravili seriju grešaka, a na terenu ulazi Pero Antić

6. minut - Serija Zvezde od 6:0. Crveno-beli trojkom Bjelice dolaze do vođstva do 11:8
4. minut - Real vodi 8:5, a problem za Zvezdu. Ročesti je napravio drugi prekršaj

2. minut - Posle dva minuta prvi poeni na meču. Real je poveo 2:0, a Ročesti je uzvratio trojkom
1. minut - Utakmica je počela

I četvrtina

Real ima pet pobeda i četiri poraza, dok Zvezda nije slavila u predhodnih pet mečeva. Crveno-beli imaju skor od dve pobede i sedam poraza. Utakmica će biti odigrana od 21 sat u Madridu.

- Utakmica sa Realom treba da nam posluži kao pokazatelj da nastavimo sa napornim radom i da se vidi napredak iz prethodne dve utakmice, u odnosu na viđeno i loše mečeve protiv CSKA i Olimpijakosa. Takođe očekujem da mladi igrači nastave da napreduju i imaju još značajnije uloge. Stiže nam novi mini ciklus u kome nakon Reala, slede Igokea, pa EFES i Cibona u Zagrebu. Prvi put od avgusta i okupljanja smo imali dovoljno vremena da se osvežimo i dobro treniramo što nam je bilo potrebno.  Što se tiče Reala, oni imaju svojih problema sa povredama igrača, Ljulja, Ajona, Kuzmića i Rendolfa, ali Real je uvek Real. Brzo su reagovali i doveli Tavaresa, njihove ambicije se ne menjaju, i očekujem Real u najboljem izdanju - rekao je trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević.