Juniorke uspešne na startu EP!

Autor: kss.rs

04.08.2018

15:06

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2000. godine i mlađe, startovala je pobedom na Evropskom prvenstvu koje se održava u Italiji. Srpske mlade reprezentativke savladale su selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 65:53 (14:15, 20:15, 15:10, 16:13)

RepublikaFoto: Kss.rs
Mlade košarkašice!

Veoma čudna prva četvrtina počela je daleko boljom igrom reprezentativki Srbije  koje su u šestom minutu povele sa 10:2. Međutim, selekcija BiH je posle nekoliko presečenih lopti i kontranapada uzvratila serijom 11:0, a prvi deo igre rešila u svoju korist sa 15:14. Srpske juniorke su došle do svoje igre u nastavku susreta. Jelena Mitrović je dominirala u odbrani, dok su se u napdačkim akcijama isticale Alekandra Mužević i Nadežda Nedeljkov što je bilo dovoljno za prednost posle prvih 20 minuta duela u Udinama – 34:30.

Skoro četiri minuta u drugom poluvremenu Srbija nije dozvolila rivalu da poentira, što se automatski odrazilo na rezultat – 40:30. Naš mladi tim je jakom odbranom uspeo da održi vođstvo i posle isteka 30. minuta – 49:40. Posle poena Tine Selaković, Katarine Jakovljević i Sofije Olić u 35. minutu, izabranice selektora Bulja povele su sa 59:45 i definitivno prelomile utakmicu. Do kraja duela selekcija BiH je pokušavala da ublaži poraz, ali ne i da ugrozi trijumf srpskih juniorki – 65:53.

SRBIJA U18: Jakovljević 9, Olić 5, Stefanović, Nedeljkov 14, Deurić, Radulović, Vulović 7, Mužević 14, Mitrović 6, Smailbegović, Selaković 10, Perić.

BIH U18: Mitrić 14, Gligić, Keseljvić, Kovačević, Ruščuklić, Milanović, Kremenović 10, Domuzin 14, Marjanović, Heljić 11, Babić, Zubac 4.

U drugom kolu grupe „C“, reprezentacija Srbije se u nedelju (18:45) sastaje sa selekcijom Češke.